09:15:37  20 Aralık 2014 Cumartesi
YPG ile silahlı gruplar arasında çatışma çıktı: 13 ölü

Raselayn’de YPG ile silahlı gruplar arasında çıkan çatışmada 13 kişi hayatını kaybetti
12 Aralık 2012 Çarşamba, 19:00:05

En farklı YILBAŞI hediyeleri ve en cazip fiyatlar için TIKLAYIN

YPG ile silahlı gruplar arasında çatışma çıktı: 13 ölü

Ceylanpınar'ın komşusu Raselayn'de YPG güçleriyle silahlı gruplar arasında yeniden başlayan çatışmalarda 13 kişinin hayatını kaybettiği, birçok kişinin yaralandığı bildirildi.

Urfa Ceylanpınar'ın Suriye tarafındaki komşusu Raselayn'de (Serêkaniyê) bugün Halk Savunma Birlikleri'yle (YPG) silahlı gruplar arasında yeniden başlayan çatışmalarda 13 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda yaralı olduğu örenildi.

25 Kasım'da taraflar arasında yapılan bir anlaşmayla çatışmaların bir süre için durduğu, 3 Aralık'ta ise Suriye savaş uçaklarınca bombalanan Raselayn'de, bugün YPG güçleriyle Türkiye tarafından desteklendikleri gündeme gelen "Ehrar Xwêran" ve "Ketîbeya Mîşel Temo" grupları arasında yeniden çatışmalar çıktı. Çatışmalarda silahlı gruplardan 11 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

16 yaralının Ceylanpınar Sınır Kapısı'nda bekletilen ambulanslarla Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı ve burada da iki kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Durumu ağır olan dört kişinin Urfa'daki hastanelere sevk edildiği belirtildi.Yorumlar (2)
KOÇER BERXEDAN
14 Aralık 2012 / 16:56
YPG GÜÇLERİ GEREK TİĞİN DE MUALİFLERİN İÖÇİNE GİRİP AJANLIK YAPMALI MÜCADELENİN ENBÜK SİLAHLARINDAN BİRİ DE AJANLIK YAPIP İÇİ TEN YOK ETMEKTİR
KOÇER BERXEDAN
14 Aralık 2012 / 16:52
YPG MULİF LERİ MAHETMELİ Kİ TC DEVLEDİ ONLARA GÜVENİP KÜRT BÖLGELERİNE GÖNDERMESİN GEREKTİĞİNDE YPG GÜÇLERİ GİZLİ ŞEKİL DE TC DEVLETİYLE İŞ BİRLİĞİ YAPIP TC DEVLETİNİ OYUNLARIN ÖĞRENSİ ONLARDAN GİZLİYOLDAN MUALİFLER ADINA SİLAH ALSIN VE OSİLAHLARI KEN GÜVENLİK LERİ İÇİN KULLALANSI TC NİN ANANISINI SİKKİNNN

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönder
Etiketler


Türkiye Haritası