20:25:52  22 Aralık 2014 Pazartesi
Yılmaz Özdil’den Akkoyunlu örnekli 10 Kasım yazısı

Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, ulusalcı mail box’larda yine forward manyağı olacak bir yazıya imza attı.
10 Kasım 2011 Perşembe, 10:20:55

En farklı YILBAŞI hediyeleri ve en cazip fiyatlar için TIKLAYIN

Yılmaz Özdil’den Akkoyunlu örnekli 10 Kasım yazısı

Yazısının başlığını '10 Kasım' olarak belirleyen Özdil, Anadolu'da devlet kurmuş Akkoyunlular devleti üzerinden hükümete eleştirilerde bulundu. Özdil yazısının finalini ise şu satırlarla yaptı: 'Demem o ki... Siz siz olun. Akkoyunlu olmayın. Mustafa Kemal'e ve Cumhuriyet'e sarılın, ilelebet payidar olun.'

İşte Özdil'in bugünkü o yazısı:

Cumhuriyet'i kutlamadığımıza göre, Mustafa Kemal'i anmamızın da pek alemi yok gari... Ama neticede tarihi bi gündür, hadi gelin, tarihi bi başka devleti anlatayım bari.

Akkoyunlular devleti.

GÜDÜLMEYİ, GÜDENİ SEVERLERDİ..
Koyun gibiydiler.
Karaktersiz karaktere sahiptiler, nereye çekersen, oraya giderlerdi. İki koyun güdemeyeni beğenmez, güdülmeyi, güdeni severlerdi. Güya köken olarak Türktüler ama, Arap tesiri altındaydılar. O kadar bağımsız (!) ruhluydular ki, Arapça köle anlamına gelen Memlukların emrine girdiler. Özgürce yaşamaktansa, el alemin köle'sine kul'luk etmeyi tercih ettiler.

Türkçe konuşmalarına rağmen, Türkiye'nin forsundaki 16 devlet arasında sayılmazlar. Niye dersen... Ellerine geçen her fırsatta memleketi sattılar. Ondan. Anadolu toprakları üzerinde hangi yabancının gözü varsa, onun yanında saf tuttular, onun borusunu öttürdüler, onun kılıcını kuşandılar. Ankara Savaşı'nda mesela, baktılar ki Timur gelmiş, şak, onun tarafına geçtiler, milleti sırtından hançerlediler. Komisyon aldılar. Sırf kendi ceplerini düşündüler.

GÜÇ BUNLARA GEÇİNCE ASLAN KESİLDİLER
Nabza göre şerbet verdiler.
Güç başkasındayken, koyun gibi boyun büktüler, mağdur ayağına yatıp, mazlum mazlum aman dilediler. Güç bunlara bi geçti kardeşim... Sanırsın aslandır. Kükrediler. Isırdılar.

Vaziyete göre... Bazen koyun postunda kurt oldular, bazen kurban rolünde kasap.

EN ŞÖHRETLİ LİDERLERİ 'UZUN' LAKAPLI BİRİYDİ
En şöhretli liderleri "uzun" lakaplı biriydi. Git bugün Harbiye'deki Askeri Müze'ye... Uzun denilen arkadaşın, zırh gömleği sergileniyor. Ölç şöyle bi karşıdan... O gömleği, giyse giyse, taş çatlasın 1.65 boyundaki biri giyebilir, 1.70'lik sığmaz. Gel gör ki, herifin lakabı, uzun!

Çünkü... Yalakaydılar.

HAVAYA GİRDİ 'UZUN', KENDİNİ PADİŞAH İLAN ETTİ
Sürünün başına kim geçerse, onu pohpohluyorlardı. Şööyle uzunsun, bööyle kuvvetlisin, şööyle yakışıklısın, bööyle karizmasın filan diye, dillerinde pütür kalmamıştı adeta.

E haliyle havaya girdi Uzun... Kendini padişah ilan etti. Devleti, babasının malı zannediyordu. Kafasına göre unvanlar dağıtıyor, yağcılık yapanı ihya ediyor, itiraz edeni dooğru zindana gönderiyordu. Davalara ulema bakıyor, kanunları zaten padişah yazıyordu.

Gel zaman git zaman... Sultan Süleyman'a bile kalmadı, bunlara mı kalacak, yıkıldılar tabii.

SİZ SİZ OLUN, AKKOYUN OLMAYIN
Demem o ki...
Siz siz olun.
Akkoyunlu olmayın.

Mustafa Kemal'e ve Cumhuriyet'e sarılın, ilelebet payidar olun.
 Yorumlar (9)
Bojuware 201
06 Eylül 2013 / 16:22
ÖNCE BİLİN:1362 TUR ALİ BEY KURUCU 15008 SULTAN MURAT SON YIKILIŞ VARLIK SÜRELERİ ÖZDİLİN DEDİĞİ GİBİ OLMUŞ OĞUZLAR BAYINDIR BOYUNDAN. 6OO BİN TÜRKMENİN ÖLÜM SEBEBİDİR. TOROSLARDAN ONA KATILAN 600 BİN TÜRKMENİ RED EDİP SİVAS BÖLGESİNDE YAVUZLA KARŞI KARŞIYA BIRAKMIŞTIR. VS BİLİN ÖYLE KARŞI ÇIKIN TİMUR KARAMANOĞULLARI NEMLÜKLERLE OLMIYACAK İŞBİRLİĞİ YAPMIŞTIR. HOŞUNUZA GİTMESEDE BÖYLE.TARİHİ İNSANLARI DEGİŞTİREMEZSİN. ATATÜRKLE CUMHURİYETLE ANADOLUDAKİ SON DURUMU KIYASLAMAYIN KIYMETİNİ BİLİN. GÜNÜMÜZ OLUMSUZ ŞAHSİYET SİYASET DURUMUNA RAĞMEN.
sahinutlu
06 Eylül 2013 / 14:43
yılmaz özdilin ne kadar cahil olduğu ortay çıktı 300 yıl hüküm süren akkoyunluları tanıamdığını net gösteriyor develt ve milelt olmanın bıraktıkalrı eserleride görmemiş doğduğu kentte keşke biraz araştıtırp öğrenseydi .alışmış bir kere atıp tutmayı taraftaralrıoda böyle sevmişler oda ne yapsn fırsat bir kere ele geçer demiş yazmaya devam etmiş
Şahin AYGÜN
22 Şubat 2012 / 11:25
Özdil de anladı nasıl meşhur olunur, nasıl dikkat çekilir, son yılların modasına uydu; Türk e söv, Türk’ ü kötüle v.b. sonuç olarak nobele aday bile olabilirsin, sayın özdil. Sen kimin koyunusun merak ettimmmm.
şahin utlu
06 Eylül 2013 / 12:53
yılmaz özdilin ne kadar cahil olduğu ortay çıktı 300 yıl hüküm süren akkoyunluları tanıamdığını net gösteriyor develt ve milelt olmanın bıraktıkalrı eserleride görmemiş doğduğu kentte keşke biraz araştıtırp öğrenseydi .alışmış bir kere atıp tutmayı taraftaralrıoda böyle sevmişler oda ne yapsn fırsat bir kere ele geçer demişsallamay devam etmiş
özgür
02 Şubat 2012 / 00:07
yılmaz beyin, güya köken olarak türktüler dediği akkoyunlar evet bayındır boyundan gelirler. izmir den azerbeycan genceye kadarda yayılmışlardır, fakat kötülerken şunuda unutmayın ,egede ipek yolunu eşkiyalardan koruyanlarda akkoyun sülalesinden geliyodu.yılmaz bey adı üstünde izmir bayındır da ergenli köyü içinden(adı bilmem bişey anımsatıyomu) kızıl oba köyüne cıksında ona anlatsınlar köyün yaşlıları kaç gencin canı pahasına ülkesini koruduğunu içlerinden kimlerin cesaretinden dolayı osmanlı soyuna karıştığını. sonrada az ilerdeki ödemişe gider ilk kurşun tepesinde kurtuluş şavaşında misaki millinin ilk şehitlerinin anıtını gezezsin; belki ozaman bu yazısı aklına gelirse kendininde enaz eleştirdiği insanar kadar örümcek kafalı oldugunu idrak eder.
Nuri Tunç
14 Kasım 2011 / 16:07
Ancak böyle dikkat çekebiliyorsunuz.Siz ve şürekanız bu milletin gözünde yirmibeş kuruşluk değeri olan fikir ve düşünceye sahip değilsiniz.Bu millet tabiri caizse geri dönüşüm kutusunda da sizleri sildi.İslam düşmanı maskenizin lastiği koptu ortada kalakaldınız geçmiş ola.
yakup AKKOYUNLU
13 Kasım 2011 / 21:24
AKKOYUNLU olmaktan bi o kadarda gurur duyuyoruz siz bu soytarılıkla kendinize pirim çıkartmak istiyorsunuz ama siz muhatab bile alınmayacak kadar satılmış aşşagılık oldugunuzu sanırım benim kadar herkez de biliyor azınlık baldırı çıplakların cahil avukatlıgına soyunmuşsun ama ne yazıkki tarihden habersiz zavallının birisin siz uzun hasanın boyunu ne yapacaksınız siz kendinize ayna da bi bakın bakalım hayvanlar aleminden neye benziyorsunuz referanduma sunalım
şahin utlu
06 Eylül 2013 / 14:42
bende mardinliym ve akkoyunluyum yılmaz özdilde mardinli ama yetrince akkoyunlular hakında bilgi edineemiş sanırım cehaleten olsa gerekkaradenizden başalyıp doğu anadolu güneydoğu tebriz . başkent diyarbakır olmak üzere devlet ol yılmaz özdil in haberi olmasın sa nırım romancıalrdan okumş akkoyunluları önüne ne koylarlarsa yiyior işte idare edin
mustafa akkoyunlu
13 Kasım 2011 / 14:11
yımaz özdil, sizin tipinizden hangi etnik kimlikten olduğunuzu çocuk bile anlar:) ne o yoksa, yazuz sultan selimle beraber şah ismaili devirdiğimi aklınıza geldide :) böyle asılsız çirkin iftiralar atıyorsunuz? tarih tekerrürden ibarettir sayın başbakana saldırmanızda bu yüzden olsa gerek,şah ismailin başına gelenler sizin değerlibüyüğünüz esed’inde başına geleceğiiçinmi böyle fütursuzca saldırıya geçtiniz? atatürkü maske yapamayacaksınız, çünkü maskeniz düştü:) değerli büyüğümüz ulu önder atatürkümüzüde kendiniz gibi islam düşmanı gösterdiniz yıllarca. akkoyunlular hakkındada yazdığınız yazıyı tezkip edin yoksa sizi bu millet tezkip edecek demedi demeyin :))))

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönder
Etiketler


Türkiye Haritası