18:54:50  23 Kasım 2014 Pazar


Yıldız silah dünya liderliğine göz dikti

Burdur’un Bayır köyünde yarım asır önce aile işletmesi olarak kurulan Yıldız Silah Sanayi, dünya liderliğine gözünü dikti.
18 Ağustos 2010 Çarşamba, 16:59:35
Yıldız silah dünya liderliğine göz dikti

Yıldız Silah Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Kuzu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 50 yıl önce aile işletmesi olarak Burdur’un Bayır köyünde tüfek bakım ve üretimine başladıklarını anlattı. Zamanla, özellikle av tüfeği üretimini geliştirdiklerini ve Burdur Organize Sanayi Bölgesi’ne taşındıklarını kaydeden Kuzu, “50 yıllık çalışma ile bugün Türkiye’nin en büyük silah fabrikalarından biri haline geldik. 43 çeşit tüfek üretiyoruz ve 55 ülkeye ihraç ediyoruz. Bu yıl hedefimiz 10 milyon dolarlık ihracat” dedi.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından Yıldız Silah Sanayii’nin kalitesinin tescillendiğini de ifade eden Kuzu, geçen ay İngiltere’de yapılan “Yılın En İyi Tüfeği” yarışmasında Baretta, Perazzi, Browning gibi Avrupa devlerini geride bırakarak “Avrupa’nın En İyi Tüfeği Logosu” ödülünü aldıklarını belirtti. Kuzu, şöyle konuştu:

“Yıldız Silah Sanayi olarak gözümüzü dünyaya çevirmiş durumdayız. Dünyada yaşanan krize rağmen yatırımlarımızı sürdürüyoruz ve dünyanın en hassas tezgahlarında ürettiğimiz silahları, Avrupa’dan Asya’ya, Amerika’dan Afrika’ya kadar 55 ülkeye ihraç ediyoruz. Hedefimiz ’Dünya’nın En İyi Silahı’ ödülünü kazanmak. Yüksek kalite ve standartlarda, özgün tasarımlı 43 tipte tüfek üretiyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki fuarlarda ülkemizi gururla temsil ederek, müşteri portföyünü hızla artırıyoruz.

Bu başarının altında dünya teknolojisine ayak uydurmak, kaliteden ödün vermemek ve sürekli yatırım yapmak yatıyor. Yıldız Silah Sanayi gelecek dönemde de yatırımlarına devam ettirecek ve daha fazla ihraç imkanlarını arayacak.”

DEVLET DESTEĞİ

Sektöre sağlanacak devlet desteği ile dünya devi olmalarının önünde bir engel kalmayacağını belirten Kuzu, üretimdeki kalite standardı ve ürünlerdeki çeşitlilik açısından çalışmalarının sürdüğüne işaret etti. İhracat bağlantılarının yanı sıra iç piyasa koşullarını da takip ederek, başta doğa sporları olmak üzere spor amaçlı, havalı trap silahı üretimine de ağırlık vermek için çalışmalar yaptıklarını belirten Kuzu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Mevcut yatırımlarımızın kapasitesini artırmak ve ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak için mutlaka ulusal ve uluslar arası alanda devlet desteğine ihtiyacımız var. Verilecek devlet desteği ile uluslar arası birçok silah yenileme ihalelerine girme gayretimiz artarak devam edecek. Silah üretiminde bu konudaki rakiplerimiz karşısında boy ölçüşecek seviyeye geleceğimizi söyleyebilirim. Yıldız silah olarak elimizdeki teknolojik sistem ve istihdam kapasitemiz yeterli düzeydedir. Firma olarak her geçen yıl, gerek üretim açısından gerek istihdam açısından gelişmeyi hedef olarak önümüze koyduk ve bu plan çerçevesinde yönümüzü çiziyoruz.”

Yorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası