04:16:56  24 Kasım 2014 Pazartesi


Yeni başkan Lütfi Mestan

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin (HÖH) 8’nci olağan kongresinde genel başkanlığa Lütfi Mestan seçildi.
19 Ocak 2013 Cumartesi, 22:31:44
Yeni başkan Lütfi Mestan    

Genel Başkan seçildiği için tebrikleri kabul eden Mestan, genel başkanları Ahmet Doğan'a yapılan silahlı saldırı girişimini de kınadı.

Genel başkanları Ahmet Doğan'a yapılan silahlı saldırı girişimini kınadıklarını belirten Mestan, saldırının ülkede yaşayan 1 Milyon Türk'ün demokrasiye olan inancını kaybetmesine neden olduğunu belirtti. Saldırının aydınlatılması gerektiğini vurgulayan Lütfi Mestan şunları söyledi:

'Silahlı saldırı konferansımızın üzerine gölge gibi düştü. Ne yazıkki 28 yıldır savaştığımız demokrasi tamamen olgun bir duruma gelmemiş. Maalesef demokrasi yolunda uzun yolumuz var. Bizler birlik ve beraberliğimizi korumak zorundayız. Bulgaristan, bu olayla 1 milyon Türk'ün demokrasiye inancını kaybetmesine neden oldu. Demokrasiye olan inancımızı yeniden kazanmamız lazım. Nasıl kazanabiliriz. Yalnız özel kişi olarak değil, saldırıyı yapan özel kişinin ardında duran, yaptıran, siyasetçileri ve güçleri bulmamız lazım. Bulgaristan hükümetinin bunu açıklaması lazımdı. Çünkü açıklamazsa sorumluluğu hükümet kendi üzerine almış olacak.

EtiketlerYorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönder

Türkiye Haritası