12:29:45  18 Aralık 2014 Perşembe
Yazıcıoğlu’nun kazası ile ilgili yeni görüntüler

’Buraya hiç kimse gelemez tamam mı? Bölük komutanı, bölüğün yarısı hiç kimse, sadece üçümüz tamam mı?’
30 Eylül 2011 Cuma, 11:10:26

En farklı YILBAŞI hediyeleri ve en cazip fiyatlar için TIKLAYIN

Yazıcıoğlu’nun kazası ile ilgili yeni görüntüler    

Cihan Haber Ajansı’nın (Cihan) elde ettiği görüntüler, 26 Mart 2009 tarihinde saat 09.24’te arama kurtarma ekiplerinin otobüsle enkazın bulunabileceği muhtemel bölgeye doğru intikal ederken başlıyor. Otobüste bir konuşma yapan komutan ’Bir eksiğimiz var mı?’ diye soruyor.

Askerler de, "Eksiğimiz yok fazlası var komutanım." diyor.

Helikopter düştükten 1 gün sonra kaydedilen görüntülere göre, arama-kurtarma timlerinin helikopterden yaptıkları çekimler görülüyor. Çevre köylülerinin enkazı bulduğu günün gecesi 28 Mart 2009 tarihinde saat 00.10’da çekilen görüntülerde ise konuşmalar çok net duyuluyor. Aynı gün çekilmiş olan diğer görüntülerde de sabah bir ağacın dibinde konaklama yapıldığı anlaşılıyor. 28 Mart 2009 tarihinde saat 11.00 sıralarında enkaz bölgesine ulaşan Kara Kuvvetleri’ne ait Skorsky helikopter de ters dönmüş bir şekilde görüntülerde yer alıyor.

"BURAYA HİÇ KİMSE GELEMEZ"

Görüntülerde ayrıca, kırıma uğramış Skorsky’nin arkasında bir helikopterin daha çalışır durumda olduğu görülüyor. Görüntülerin son bölümlerinde ise, bir kişinin muhtemelen cesetlerden birini çıkarırken, "Buraya hiç kimse gelemez tamam mı? Bölük komutanı, bölüğün yarısı hiç kimse, sadece üçümüz tamam mı?" şeklinde konuşmaları yer alıyor. Muhsin Yazıcıoğlu’nun içinde bulunduğu TC-HEK işaretli helikopter 25 Mart 2009 tarihinde düşmüş, 27 Mart 2009 tarihinde saat 14.28’de Döngel Köyü Muhtarı ile çevre köylerden oluşan 17 vatandaş tarafından bulunmuştu. Arama kurtarma birlikleri enkaz bölgesine ancak 1 gün sonra ulaşabilmişti.Yorumlar (1)
Agresifim.
30 Eylül 2011 / 12:00
......................................... Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor, Bir HİLAL uğruna ,ya RAB, ne güneşler batıyor! Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer, Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhid i... Bedr in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? ’Gömelim gel seni tarihe’ desem sığmazsın ......................................... Sen ki, asara gömülsen taşacaksın...Heyhat! Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihat... Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber, Sana ağuşunu açmuş duruyor Peygamber MEHMET AKİF ERSOY

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönder


Türkiye Haritası