19:16:37  26 Kasım 2014 Çarşamba


Ünye’de ’Başkanlık Kupası’ at yarışları yarın yapılıyor

Ordu’nun Ünye ilçesi Gürpınar Köyü’nde geleneksel olarak düzenlenen Başkanlık Kupası at yarışlarının 6.sı yarın yapılacak.
21 Eylül 2012 Cuma, 15:37:09
Ünye’de ’Başkanlık Kupası’ at yarışları yarın yapılıyor

 Organizasyon ile ilgili bilgi veren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, “Türkiye’nin Kırkpınar’ı varsa Ünye’nin de Gürpınar’ı var” dedi.

Arpacıoğlu, “Geleneksel sporlarımızdan olan at yarışlarımız ve güreşlerimizle ilgili de baştan beri olan desteğimiz devam ediyor. Her yıl Ramazan ayında yaptığımız at yarışlarını bu yıl 22 Eylül'de gerçekleştiriyoruz. Her yıl organize ettiğimiz at yarışlarımızda Belediye Başkanlığı kupasının bir farklılığı olarak 3 yıl üst üste 1. gelen atımıza 'altın kemer' hediye ediyoruz. Bu yıl ki Başkanlık Kupası yarışları yarın saat 15.00'de Gürpınar Köyü'nde gerçekleşecek." dedi

Belediye Başkanı Arpacıoğlu, at yarışlarında derece alanlara paylaştırılacak olan 30 bin TL’nin kategorilere göre dağılımı ile ilgili ise şu bilgileri verdi: " Toplam ödül 30 bin lira. Baş ata 10 bin , baş altı 7 bin , büyük orta 5 bin, küçük orta 3 bin, deste 2 bin, tay üstü ise bin, tay 750, minik tay 500, dörtnal 1000 lira alacak."

CİHAN

EtiketlerYorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası