01:56:26  29 Kasım 2014 Cumartesi
Tututklu gazetecilere ’katil’ dedi

AKP Amasya Milletvekili Naci Bostancı tutuklu gazetecileri önce ’katil’ ilan etti ardından özür diledi.
17 Aralık 2011 Cumartesi, 10:39:05
Tututklu gazetecilere ’katil’ dedi    

AKP Amasya milletvekili Naci Bostancı TV8'de yayınlanan "Erkan Tan'la Başkent'ten" programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Tututklu 70 gazetecinin bir çoğunun örgüt üyesi olduğunu iddia eden Bostancı, "Gidip bakın kim bunlar, neden tutuklanmışlar. Birçoğu cinayet işlemiş. Polis öldürmüş, asker öldürmüş. Elinde bir tane gazeteci kimliği var ne diyeceğiz polis, asker öldüren birine" dedi.

MODERATÖR SADECE TEKRARLADI

AKP'li vekilin bu sözleri karşısında programın moderatörü Erkan Tan, kendisi de bir gazeteci olmasına rağmen meslaktaşlarına sahip çıkmak yerine Bostancı'nn sözlerini tekrarlamakla yetindi.

Özür diledi

Naci Bostancı bu açıklamalarının medyaya yansımasının ardından geri adım attı. Bostancı şu açıklamayı yaptı; 'Dün sabah Erkan Tan'ın programında ifade ettiğim tutuklu gazetecilerin çoğunun örgüt üyeliğinden yargılandığı beyanı doğrudur. Bir kişi cinayetten yargılanmıştır. Ancak aralarında 'polis ve asker şehit edenler var' ifadesi bir yanlış enformasyon neticesinde söylenmiştir. Bunun için üzgünüm. Bu yanlış beyandan dolayı kamuoyundan özür dilerim'
Yorumlar (4)
z.z.
18 Aralık 2011 / 00:45
az önce yorum yaparken yazmayı ihmal ettim.KOSKOCAMAN BİR BRAVO DA YILLARIN TELEVİZYONCUSU ERKAN TAN.a.büyük bir sessizlik ve huşu içinde dinledi.AFFERİN ERKAN TAN a.
z.z.
18 Aralık 2011 / 00:33
ben milletvekiline çok açıkça soruyorum,tutuklu gazetecilerden isimleri en çok telaffuz edilenlerden üç tanesi MUSTAFA BALBAY,NEDİM ŞENER, VE TUNCAY ÖZKAN. 1-Hangi olay da kimi veya kimleri ne zaman öldürdüler?2-bu olaylar emniyet ve adliye kayıtlarına intikal etti mi?3-ettiyse bu gazeteciler tutuklandıkları tarihlere kadar arandılar mı,ve adam öldürmek suçundan haklarında tutuklama müzekkeresi hangi mahkemeler tarafından çıkarıldı?başka soruya gerek yok,bunlara cevap verirse yeterli.hukuk da herkes iddiasını ispat etmekle mükelleftir.yoksa bunlar iftiradır,ve İFTİRA SUÇUNU oluşturur.milletvekili dokunulmazlığının olması böyle konuşmayı gerektirmez.
Mustafa
17 Aralık 2011 / 13:41
Vay vay vay,önce söyle insanları inandır-ki halkın çoğu hemen inanır-arkasından özür dile. Peki gazetecilerin bağlı olduğu cemiyet ne yapmış acaba,kesin kendi aralarında ’aaaa’ veya ’ayıp etmiş be’ veya ’gördünüz mü herkes neler biliyor’ demişlerdir. Yarın öbür gün de beyaztv,kanaltürk gibi tvlerde bu konu işlenir mutlaka ve ’vekilimiz sürçilisan etmiştir’ derler olur biter. Bir taraftan hükümeti eleştirenler doğrudan hapse tıkılır,bir taraftan bazıları dokunulmazlıklarını kullanıp ona buna kara çalar kimseden ses çıkmaz.
hadi be
17 Aralık 2011 / 12:11
iş te senin gibi lerde bu ülkeye millet vekili oluyor

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönder
Benzer HaberlerTürkiye Haritası