03:31:27  22 Kasım 2014 Cumartesi


Suriye’den seken kurşunlar Şanlıurfa’da 3 kişiyi yaraladı

Suriye’de devam eden çatışmalarda, Akçakale ilçesinde şarapnel ve kurşunların isabet ettiği 1’i çocuk 3 kişinin yaralanmasına neden oldu.
19 Eylül 2012 Çarşamba, 10:04:35
Suriye’den seken kurşunlar Şanlıurfa’da 3 kişiyi yaraladı

Salı günü öğle saatlerinde Türkiye sınırındaki Tel Abyad Sınır Kapısı'nı ele geçirmek için saldırı düzenleyen Özgür Suriye Ordusu ile Beşşar Esad'a bağlı güçler arasında süren çatışmalarda seken kurşunlar Türkiye'nin Suriye sınırındaki bazı evlere isabet etti.

Seken kurşunlardan hafif yaralanan Emine Emiroğlu (20), Fadile Bayat (24) ve kızı Medine Bayat (1) Akçakale Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Öte yandan, çatışmalarda yaralandığı belirtilen 6 Suriyelinin de tedavisi devam ediyor. Çatışmalarda evlerini terk eden, aralarında kadın ve çocukların da olduğu yaklaşık 100 kişi ise güvenlik güçlerince Süleyman Şah Çadır Kenti'ne yerleştirildi.

BELEDİYE BAŞKANI: SOKAĞA ÇIKMAYIN
Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sınır bölgesinde 2-3 günden bu yana çatışmaların devam ettiğini söyledi.

Kaymakamlık ve belediye olarak gerekli önlemleri aldıklarını, vatandaşları sınıra yakın bölgelerden uzaklaşmaları, söz konusu bölgeye yakın yerlerde oturanları ise evlerinden çıkmamaları konusunda anonslarla uyardıklarını anlatan Ayhan, şunları kaydetti:

“Sınırın iki tarafında yaşayanlar arasında akrabalık bağları olduğu için insanlar ne olduğunu anlamak için dışarı çıkıyor. Halen çatışma sesleri duyuluyor. Herhangi bir olumsuzluk olmaması için dikkatli olunmalı. Vatandaşlarımız mümkün olduğunca ya evlerinde oturmalı veya yakın komşularına gitmeli. Kesinlikle evlerinin damına çıkmamalı” diye konuştu.  

EtiketlerYorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası