05:25:16  29 Kasım 2014 Cumartesi
Suriye’de ölenler için gıyabi namazı kılındı

Yalova’da, Suriye’de yaşanan olaylara tepki gösteren bir grup vatandaş olaylarda ölenler için gıyabi cenaze namazı kıldı.
16 Mart 2012 Cuma, 16:18:12
Suriye’de ölenler için gıyabi namazı kılındı    

Suriye'de yaşanan olaylara tepki gösteren vatandaşlar Cuma namazı sonrasında Yalova Gönüllü Sivil Toplum Dernekleri (GÖNÜLDER) tarafından düzenlenen organizasyonda Cevdet Aydın Parkı'nda bir araya geldi.

Vatandaşlar Esad rejimini protesto ederken Suriye'den 2 gün önce eşi ve 2 çocuğu ile kaçmayı başaran araştırmacı yazar Seyfullah Ergun Ersoy ise burada yaşananları anlattı. Müslümanların katledildiğini anlatan Ersoy, dünya medyasına sızan görüntü ve haberlerin Suriye'de yaşanan vahşetin sadece yüzde 10'u kadar olduğunu ifade etti. Esad yönetiminin uyguladığı katliam karşısında Müslümanların sessiz kalmaması gerektiğine vurgu yapan Ersoy, 'Müslümanlar bu durum karşısında büyük bir imtihandan geçiyor. Kadınlara tecavüz ediliyor. Yaşlı ve çocuk demeden binlerce insan herkesin gözü önünde katlediliyor. Bu vahşete dur denilmesi gerekiyor'dedi.

Namaza katılan Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun da 'Türkiye olarak oradaki vahşetin sonlandırılması için ne gerekiyorsa yapılıyor. Nisan ayında tüm Suriye halkını sevenler bir araya gelerek önemli kararlar alacakö dedi.

GÖNÜLDER Başkanı Hacı Ömer Anlayışlı tarafından kıldırılan namaz sonrasında katılanlar Suriye'de yaşanan katliamın sona ermesi için dua etti.Grup daha sonra olaysız biçimde dağıldı.

EtiketlerYorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönder
Benzer Haberler


En çok Yorumlananlar
En çok Okunanlar


Türkiye Haritası