15:01:47  27 Kasım 2014 Perşembe


Şehit Er Serdar Küpeli toprağa verildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde şehit olan Jandarma Er Serdar Küpeli, memleketi Adıyaman’da toprağa verildi.
04 Eylül 2012 Salı, 15:16:08
Şehit  Er Serdar Küpeli toprağa verildi    

Adıyaman’a hava yoluyla getirilen şehidin naaşı, Besni ilçesine bağlı Kesecik köyüne götürüldü. Yüzlerce araçlık konvoyla köye getirilen şehidin naaşı, cenaze aracından alınarak askerlerin omuzlarında cenaze namazının kılınacağı yere getirildi. Şehit yakınları Türk bayrağına sarılı tabuta sarılıp gözyaşlarına boğulurken, şehit babası Mehmet Küpeli metanetini korudu. Bazı şehit yakınları tabuta sarılarak feryat edince diğer şehit yakınları "Şerefsizleri bize güldürmeyin" derken, başka bir şehit yakını da "Ağlamayın, ağlamak bize yakışmaz. Kaldırdığımız bayrağı kimse indiremez. Bu vatanı şehitlerin kanıyla kurduk biz" dedi. Acılı baba Mehmet Küpeli'nin metanetli tavrı da görenleri duygulandırırken, şehidin askeri üniforma giyen kardeşi Tayfun Küpeli Türk bayrağına sarılı tabuta sarılınca baba oğlunu işaret ederek, "Bu da hazır, bu da yetişiyor" dedi. 

Şehit Jandarma Er Serdar Küpeli'nin özgeçmişinin okunmasından sonra Müftü Mehmet Ali Öztürkçü tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Cenaze namazının ardından Müftü Öztürkçü namaza katılanlardan helallik istedi. Daha sonra şehidin tabutu askerlerin omzunda köyün şehitliğine götürülerek, burada toprağa verildi. Şehidin kardeşi, ağabeyini asker selamıyla uğurladı.

Cenaze törenine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Şanlıurfa Tugay Komutanı Tuğgeneral İhsan Başbozkurt, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, CHP Milletvekili Salih Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar ve şehit yakınları katıldı. 

EtiketlerYorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası