04:49:27  26 Kasım 2014 Çarşamba


Sahibinden satılık maket cami!

İki arkadaş, 3 yıl önce hobi olarak yapmaya başladıkları ahşap camiyi tamamladı.Sibirya çamından oymacılık tekniğiyle yapılan 2.2 metre boyunda, 4 minare ve 20 kubbeden oluşan maket cami, bir alışveriş merkezinde satışa çıkarıldı.
03 Ekim 2011 Pazartesi, 16:05:07
Alanya’da sahibinden satılık maket cami!    

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde iki arkadaş, 3 yıl önce hobi olarak yapmaya başladıkları ahşap camiyi tamamladı.Sibirya çamından oymacılık tekniğiyle yapılan 2.2 metre boyunda, 4 minare ve 20 kubbeden oluşan maket cami, bir alışveriş merkezinde satışa çıkarıldı.Alanya'nın Okurcalar Beldesi'nde beton üretim tesisinde mikser operatörü olarak çalışan 34 yaşındaki Mustafa Hilmi Ergün, 5 yıl önce hobi olarak maket yapmaya başladı. Giderek bu hobisi tutkuya dönüşen Ergün, 3 yıl önce Sibirya çamından oymacılık tekniğiyle cami maketi yapmaya başladı. Boş zamanlarını maketi tamamlamaya ayıran Ergün, 3 yıl sonunda cami maketini tamamladı.

5 BİN TL'YE MAL OLDU

Ergün'ün iş arkadaşı Mehmet Başarabacı ise yapımı tamamlanan cami maketinin 30 ayrı noktasına taktığı led ve neon ışıklarıyla aydınlatmasını yaptı. Ahşap oyma tekniğiyle yapılan cami, 5 metrekare büyüklüğünde ve 2.2 metre yüksekliğinde. 15 ana parça olmak üzere yaklaşık 1000 küçük parçanın birleştirilmesiyle oluşturulan cami maketi, yaklaşık 5 bin TL'ya mal oldu.

SATIŞ FİYATI BELLİ DEĞİL

Mustafa Hilmi Ergün, el emeği göz nuru dökerek 3 yılda tamamladığı cami maketini Alanya'ya bağlı Türkler Beldesi'nde bir alışveriş merkezinde satışa çıkardı. Caminin 4 minare ve 20 kubbeden oluştuğunu kaydeden Ergün, Makette güvercin yuvaları, otopark, misafirhane, kadınlara özel ek bina, külliye, yemekhane, gasilhane, eğitim kursu, tuvalet ve park bulunuyor. Bir camide olabilecek her kısmı en ince ayrıntısına kadar yapmaya çalıştık. Maketi, satışa çıkardık. Şimdi sadece tanıtıyoruz. Maket için henüz bir fiyat belirlemedikö dedi.
 

Yorumlar (1)
sanat zor iş
12 Ekim 2012 / 05:11
bende maketçiyim tarih tarih olmasın facebook.com bakabilirler fakat insanlar sadece yemeğe ve arabaya para buluyorlar hepsi bu kadar bide bol bol foto çekerler sanat onlara çok zor şu emek işi ama gelde anlat

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası