06:55:33  22 Aralık 2014 Pazartesi
Oy vermeyen partililer CHP’den atıldı

CHP, partiye oy vermediğini tespit ettiği bin 903 üyeyi partiden attı.
08 Haziran 2012 Cuma, 11:08:04

En farklı YILBAŞI hediyeleri ve en cazip fiyatlar için TIKLAYIN

Oy vermeyen partililer CHP’den atıldı

12 Haziran seçim sonuçlarını detaylı bir şekilde inceleyen CHP, partiye oy çıkmayan mahalle ve köyleri tek tek mercek altına aldı: Partiye oy vermediğini tespit ettiği bin 903 üyeyi partiden attı

CHP, 12 Haziran 2011 seçimlerinde partisine oy çıkmayan mahalle ve köylerdeki bin 903 üyesinin üyeliğini düşürdü.

12 Haziran seçim sonuçlarını detaylı bir şekilde inceleyen CHP, partiye oy çıkmayan mahalle ve köyleri tek tek mercek altına aldı.

Bunun üzerine partiye oy çıkmayan bu mahalle ve köylerde ikamet ettiği tespit edilen bin 945 kişinin oy kullanıp kullanmadığının belirlenmesi amacıyla il ve ilçe başkanlıklarına talimat verildi.

İlgili ilçe başkanlıklarının çalışması üzerine, geçerli gerekçeleri olan 42 kişinin üyeliğinin devam etmesine, geri kalan bin 903 kişinin ise parti üyeliğinin düşürülmesine karar verildi.

Tek tek soruşturdu
12 Haziran 2011 seçimlerinde yüzde 25,9 oy alan CHP, seçim sonuçlarını mahalle ve köylere varıncaya kadar kapsamlı bir analize tabi tuttu. Bu doğrultuda CHP’ye oy çıkmayan mahalle ve köyleri mercek altına alan CHP yönetimi, CHP’nin oy alamadığı bu yerleşim yerlerinde CHP’nin kayıtlı üyesi olup olmadığını araştırdı. CHP’ye oy çıkmayan bu yerleşim birimlerinde toplam bin 945 kayıtlı üyesi bulunduğunu tespit eden parti yönetimi, il ve ilçe başkanlıklarına gönderdiği genelgeyle, partiye oy vermediği kesin olarak bilinen bu bin 945 üyenin tek tek soruşturulmasını talep etti.

Üye sayısı arttı
Bu kapsamda parti üyelerine, seçim günü başka bir yerde görevli olup olmadıkları ve CHP’ye oy vermeme gerekçeleri soruldu. Yapılan araştırma sonucunda “geçerli gerekçeleri olan 42 kişinin üyeliklerinin devam etmesine”, “üyelikleri düşürülmesi istenen bin 903 kişinin ise üyeliklerinin ise tüzüğün 19. maddesi doğrultusunda düşürülmesine karar verildi.

Tüzüğün 19. maddesi, “Bir partilinin, yasaların ve tüzüğün öngördüğü nitelikleri taşımadığı anlaşılırsa MYK kararıyla partiden ilişiğinin kesilmesi” hükmünü içeriyor.

Öte yandan CHP’nin üye sayısının 1 Haziran itibarıyla 991 bin 374’e yükseldiği öğrenildi. CHP’nin iki ay içinde üye sayısını 16 bin 607 artırdığı, aynı süre içinde kadın üye sayısının 6 bin 338, genç üye sayısının ise 4 bin 87 artış kaydettiği belirtildi.Yorumlar (5)
türk’ün umudu muharrem ince
08 Haziran 2012 / 17:34
chpli olmayan salıcı ve özcanın listesinden ve diğer il kongrelerinde çarşaf altında partiye sızan sarıgülün kurultay delegelerinide atarsan tebrik edebilirim ayrıca muharrem ince gelmezse sandıha gitmiyoruz ailecek oy vermedik diye atamazsın çünkü biz genç partiye üyeyiz chpye değil ama 2009 da chpye oy verdik referandumdada hayır dedik muharrem ince başkan olursa chpye oy kemale oy yok haddini aştın yeterince hem kendinde vermedin oy değilmi kemal chpye kendinide at daha oy vermeyi beceremiyosun salıcıyı araştır bakalım 2009 da kime oy vermiş
neriman
09 Haziran 2012 / 11:16
sen partiye kayıtlı üye isen oy vermek durumundasın,eğer oy vermedi isen kişisel nedenlerledir kayıtlı olduğun partiye oyunu verdikten sonra sana ters gelen durumlar için parti içinde mücadele verirsin.bunuöğrenmende fayda var senin gibiler bu partiden temizlenmeli kılıçdaroğlu çok doğru yapmış, şimdiye kadar böyle iki yüzlü insanların temizlenmesinde geç bile kalındı güle güle
miyase
08 Haziran 2012 / 12:08
yani demokrasi hani secme özgurlugu hanı kısı hakları nerde kemalllll????
gerçekci
08 Haziran 2012 / 14:05
ne alakası var miyase -sapla samanı karıştırma.demokrasi ayrı birşey ,içindeki köstebekleri hasta virusları temizlemek ayrı. HELAL OLSUN CHP BAŞKANINAsonuna kadar yanındayız.
nİyAzİ pÜsKeViTçİ
08 Haziran 2012 / 14:19
yavrum sen okuduğunu anlama özürlüsümüsün.CHP ye üye olan adamlar gitmiş başka partiye(AKP ye oy atmış),Bunu da nasıl anlamışlar derseniz.CHP ye hiç oy çıkmayan kasabada CHP ÜYELERİ MEVCUTMUŞ.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönder
Etiketler


Türkiye Haritası