00:43:27  21 Kasım 2014 Cuma


Oğlu denizde kaybolan baba umutla bekliyor

Dev dalganın çarpmasıyla iskeleden denize düşerek kaybolan Giresun Üniversitesi öğrencisi 27 yaşındaki Abdulsamet Kahrıman’ı bulmak için başlatılan çalışmalar sürdürülüyor.
26 Mart 2013 Salı, 14:19:38
Oğlu denizde kaybolan baba umutla bekliyor    

GİRESUN'un Bulancak İlçesi'nde önceki gün fırtınada oluşan dev dalganın çarpmasıyla iskeleden denize düşerek kaybolan Giresun Üniversitesi öğrencisi 27 yaşındaki Abdulsamet Kahrıman'ı bulmak için başlatılan çalışmalar sürdürülüyor.

Talihsiz öğrencinin denize düşerek kaybolduğu iskele çevresinde yapılan arama çalışmalarına, Samsun Emniyet Müdürlüğü Sualtı ekibi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile AKUT ekipleri katılıyor. Abdulsamet Kahrıman'ın babası Necip Kahrıman ile amcası Hamdi Kahrıman ve yakınları da Bulancak'a gelerek çalışmaları izledi.

Bayburt'un Beşpınar Beldesi'nden geldiklerini anlatan ve olayı da dün akşam saatlerinde öğrendiklerini söyleyen amca Hamdi Kahrıman, 'Dalga vurmuş almış. Denizi bilmediği için buraya geldi, sular aldı götürdü' dedi ve çok üzgün olduklarını dile getirdi. Talihsiz öğrencinin diğer yakınları ise umutsuz konuştu, 'Bütün imkanlar seferber edilmiş ama yapacak fazla bir şey yok. Dalga geldi, alıp gitti. Kader böyleymiş. Geldi buraya, teslim oldu' diye konuştu.

Bu arada arama çalışmalarına katılan dalgıçlar da, görüş mesafesinin kısıtlı, akıntının da çok olmasından yakındı. Buna rağmen arama çalışmaları sürüyor.
 

EtiketlerYorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası