03:57:49  23 Kasım 2014 Pazar


Mudanya’da yolsuzluk zanlıları adliyede

Mudanya Belediyesi’nde yolsuzluk iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında 2 belediye başkan yardımcısının da bulunduğu 31 kişi adliyeye sevk edildi.
27 Eylül 2013 Cuma, 13:05:02
Mudanya’da yolsuzluk zanlıları adliyede    
BURSA'nın Mudanya Belediyesi'nde yolsuzluk iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında 2 belediye başkan yardımcısının da bulunduğu 11'i kamu görevlisi toplam 31 kişi bugün adliyeye sevk edildi. 
 
Mudanya Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı üzerine şubat ayında soruşturma başlatıldı. 7 aylık teknik takip ve inceleme sonucu önce zanlıların telefon görüşmeleri dinlendi, yaptıkları görüşmeler ve aldıkları iddia edilen rüşvet görüntülendi. Cumhuriyet Savcılığının talimatı üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü geçen salı günü operasyon başlattı.
 
Polis, şüpheli olarak toplam 71 kişinin ifadesini aldı. Bu kişilerden aralarında Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kartal S. ve Muhasebeden sorumlu Başkan Yardımcısı Hafize A.'nın da bulunduğu 11'i kamu görevlisi olmak üzere toplam 31 kişinin sorgulamaları tamamlandı. Müteahhitlerden rüşvet almak ve zimmetlerine para geçirmekle suçlanan şüphelilerin, yakınları adına ev ve otomobil aldıkları da ileri sürülüyor.
 
Şüpheliler sorgularının ardından Mudanya Adliyesi'ne gönderilirken, operasyon sırasında el konulan belgeler de çuvallar içinde taşındı. Polis, adliye çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.
EtiketlerYorumlar (1)
yener kurtal
28 Eylül 2013 / 11:09
bu şerefsizleri asmak lazım bu insanları nasıl sömürdüler görsünler

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası