20:37:09  23 Kasım 2014 Pazar


Moskova Otomobil Fuarı kapılarını ididalı açtı

Moskova Uluslararası Otomobil Fuarı (Moscow International Automobile Salon?2012) kapılarını açtı.Dünyanın değişik ülkelerinden yaklaşık 100 firmanın boy gösterdiği fuarda, bu yıl birçok firma yeni arabalarını ilk kez görücüye çıkartıyor.
01 Eylül 2012 Cumartesi, 14:16:39
Moskova Otomobil Fuarı kapılarını ididalı açtı

Crocus Expo fuar alanında 2 yılda bir düzenlenen fuar, yaklaşık 100 bin metrekarelik alanda sergilenirken, krizden etkilenen sektörün bu fuarla birlikte çıkışa geçeceği bekleniyor.

Dünyanın en perspektifli pazarı olarak görülen Rusya'da yerini almak isteyen otomobil üreticileri bu fuarda 23 tane uluslararası özel sunum yapacak. Audi, Bentley, BMW, Citroen, FAW, Jaguar, LADA, Land Rover, Mansory, Mazda, Mercedes-Benz, Nissan, Opel, SKODA ve Rus Gaz firmaları sır gibi sakladıkları yeni teknolojilerini bu fuarda tanıtacaklar.

Bu yıl firmalar henüz üretime geçmeyen 34 adet konsept arabayı da tanıtırken, fuarda en çok ilgi gören stantlardan birisi de Ford standındaki hava yastıklı emniyet kemeri oldu. Ziyaretçilerin test etmesi için standa yerleştirilen bir sürücü koltuğu ve hava yastıklı kemer, önündeki çarpma etkisi yaratan düğmeye basıldığında hemen devreye girerek sistemin nasıl çalıştığını gösteriyor.

Rusya, yeni araba satışlarında Avrupa'da, Almanya'dan sonra ikinci sırada yer alırken, otomobil satış grafiği ise yükselmeye devam ediyor. Rusya'nın Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyeliğinin tamamlanması ile birlikte satış grafiğinin bundan sonra daha da yükseleceği öngörülüyor. 2012 yılının ilk 6 ayında Rusya'da yeni binek otomobil ve hafif ticari araç satışının 1,7 milyon adete ulaştığı belirtiliyor.

Fuar 9 eylül tarihine kadar gezilebilecek. Fuarı yaklaşık 1 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.
Yorumlar (1)
elif ay
01 Eylül 2012 / 21:58
bence yarışmalar çok güzel bişey.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası