03:19:31  28 Kasım 2014 Cuma


MHP İzmir’de bayrak mitingi yapacak

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 20 Nisan’daki Bayrak mitingine tüm İzmirlileri çağırdı.
13 Nisan 2013 Cumartesi, 15:13:43
MHP İzmir’de bayrak mitingi yapacak    

Büyükataman, "İnşallah İzmirli bu konularla ilgili hassasiyetini ortaya koyarak Osmanlı tokadını atacaklardır. İzmirliler çözüm ve barış diye sunmaya çalıştığı bu ihanet senaryosu karşısındaki duyarlılığını, rahatsızlığını gösterecektir" dedi.

İzmir'de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla 20 Nisan'da Gündoğdu Meydanı'nda yapılacak Bayrak mitingi öncesinde MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Genel Başkan Yardımcıları; Ahmet Kenan Tanrıkulu, E. Semih Yalçın, Oktay Öztürk, Atila Kaya, Mevlüt Karakaya, Sadir Durmaz, milletvekilleri ve MYK üyelerinden oluşan 25 kişilik heyet Ontur Otel'de basın toplantısı düzenledi, İzmirlileri mitinge çağırdı.
 
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun dün İzmir temaslarında CHP ve MHP'nin Doğu ve Güneydoğu illerindeki oy oranlarının düşük olduğu için Diyarbakır başta olmak üzere birçok kentte, Neden bayrak asılmadı' diye soru soramayacağı açıklamasına tepki gösterdi. Büyükataman, "Gülüp geçmek lazım. MHP'nin bayrak sevgisiyle, vatan sevgisiyle bu uğurda vermiş olduğu mücadeleyle alay etmeye tevessül edebilecek, bu mücadeleyi hafife alacak işgüzarlıklara şahit olduk. Bursa mitingi sonrasında da ülkenin gidişatıyla ilgili duyulan endişeyle ilgili AK Parti'ye ders vermek amacıyla Bursa'da yüz binlerce insan biraraya geldi. Siyasi tercihleri farklı olanlar da geldi. Vatandaşlarımız o gün tek yürek oldu. O muhteşem kalabalıkla ilgili Bursa Milletvekili Sayın Arınç'ın da benzer o kalabalığı hafife alan, küçümseyen aslında kendine yakışan değerlendirmesine şahit olduk. Nasıl değerlendirirlerse değerlendirsinler; bu sıkıntılı süreçte milletimizi yanlarında bulamayacaklar. Karşılaşacakları muameleyle yanıt bulacaklar" diye konuştu.
 
İzmirlileri 20 Nisan Cumartesi günü de İzmir Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirecekleri Bayrak Mitingi'ne çağıran Büyükataman, MHP'nin PKK ile yapılan pazarlığa karşı olduğunu ifade etti. Büyükataman, "İnşallah İzmirli bu konularla ilgili hassasiyetini ortaya koyarak Osmanlı tokadını atacaklardır. İzmirliler çözüm ve barış diye sunmaya çalıştığı bu ihanet senaryosu karşısındaki duyarlılığını, rahatsızlığını İzmirliler gösterecektir" dedi.
 
TÜRK MİLLETİ SABIRLIDIR
 
AK Parti'nin psikolojik harekat başlattığını belirten Büyükataman, Türk Milleti'nin sabrının sınanmaması gerektiği uyarısında bulunurken, "Türk Milleti sabırlıdır. Neye, nereye kadar tahammül edeceğini bilir. Ancak o tahammül sınırı aşılırsa ne olacağını da hiç kimse tahayyül bile edemez. AKP, Türk'ün vatanına, namusuna el sürülmeye kalkıldığında ne yapacağını ABD'lı dostlarının Anglo-Sakson ağabeyleri İngilizlerden öğrenebilir. Yahut Fransız dostlarına da sorabilir. Alacağı cevap, girdikleri ihanet yolundan dönmeleri için yeterli olacaktır" dedi.
 
AKİL ADAMLAR BAŞARILI OLAMAYACAKLAR
 
AK Parti'nin akil adamlar heyetleriyle psikolojik bir harekat yürüttüğünü ancak başarılı olamayacağını savunan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Milletimiz üzerinde AKP eliyle psikolojik operasyon yürütülmeye çalışılıyor. Akla muhtaç bu insanların aklına ihtiyacı yok. Bu maksatla gitmiş oldukları toplantılarda milletin büyük öfkesine maruz kalıyorlar. Kürt sorunu denilen açılım süreci devam ederken benzer süreç organize edildi ancak vatandaş nezdinde karşılığı olmadığı için yeniden aynı yola müracaat ederek, bir çalışma başlattılar. Millet vicdanında bunun karşılığı olmadığını hep birlikte göreceğiz" dedi.Yorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönder
Benzer HaberlerTürkiye Haritası