23:46:17  25 Kasım 2014 Salı


Mersin’de uyuşturucu operasyonu

Mersin’de jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen ve 32 kişinin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonu kameralarca görüntülendi.
01 Aralık 2012 Cumartesi, 15:47:08
Mersin’de uyuşturucu operasyonu

Mersin'de jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen ve 32 kişinin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonu kameralarca görüntülendi. Görüntülerde operasyon sırasında uyuşturucu satıcıları neye uğradıklarını şaşırırken, narkotik köpeklerinin uyuşturucuları bulma konusunda gösterdiği ustalık da görüntülere yansıdı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, alınan bir istihbarat sonucu Erdemli, Mezitli, Yenişehir ve Toroslar ilçelerinde uyuşturucu madde imal edip ticaretini yapan suç örgütünü çökertmek için teknik takip başlattı. Ekipler narkotik köpeklerinin de katıldığı çalışmada 36 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Çalışmalar sonucu 36 kişi gözaltına alınırken, 4 şüpheliyi yakalama çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Bol miktarda uyuşturucunun ele geçirildiği operasyon kapsamına sorguları tamamlanan 36 kişi adliyeye sevk edildi.

OPERASYON ANI KAMERAYA YANSIDI

Yapılan operasyon ise jandarma kameralarına yansıdı. Sabahın ilk ışıklarında başlayan operasyonda kapıyı açan şüpheli ani operasyonda neye uğradığı şaşırıp bir anda kendini yerde bulurken, "Ben bir şey yapmadım." diyerek kendini savunmaya çalıştı. Daha sonra odaya giden narkotik köpeği ise koltuğun içindeki esrar maddesini buldu.

Öte yandan, aynı bölgelerde 2012 yılında yapılan 2 ayrı çalışmalarda ise 50 kilogram esrar, 39 gram eroin, 3 tabanca, 160 uyarıcı hap, 55 cep telefonu, 220 kök kenevir bitkisi ele geçirildiği ve gözaltına alınan 81 kişiden 61'inin tutuklandığı bildirildi.

Jandarmanın uyuşturucu operasyonu kameraya yansıdı
 

Jandarmanın uyuşturucu operasyonu kameraya yansıdı

EtiketlerYorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası