11:10:08  22 Aralık 2014 Pazartesi
Mehmet Baransu ve Şamil Tayyar Twitter’da kapıştı

AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar Gazeteci Mehmet Baransu ile Twitter’da fena kapıştı.
13 Ağustos 2013 Salı, 14:01:04

En farklı YILBAŞI hediyeleri ve en cazip fiyatlar için TIKLAYIN

Mehmet Baransu ve Şamil Tayyar Twitter’da kapıştı

Taraf Gazetesi 6 Mart 2012 tarihinde Stratfor'un Başbakan Erdoğan'ın sağlık durumuyla yakından ilgilendiğini yazarak “Stratfor Erdoğan 'a Ömür Biçmiş” manşetiyle çıkmıştı.Taraf 'ın haberi gündeme bomba gibi düşerken Başbakan Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili bir haber bugün de Yurt Gazetesi'nde yayınlandı.

İlgili haberde Başbakan Erdoğan'ın Bayram namazının ardından rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı öne sürüldü. Yurt Gazetesi nin haberine Başbakanlık 'tan yalanlama gelirken gelişmeler sosyal paylaşım sitesinde ise olay oldu. Başrollerinde AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ile Gazeteci Mehmet Baransu'nun olduğu tartışmada iki isim adeta birbirine girdi.

ŞEREFSİZLİKTE YARIŞIYORLAR

Taraf 'ın o dönemde yaptığı haberi hatırlatan Tayyar, “Daha önce Taraf Başbakan'a 2 ay ömür biçmişti, 2 yıl geçti şimdi Aydınlık filmi sarıp 2 ay ömrü var dedi! Şerefsizlikte yarışıyorlar!” diyerek tartışmanın fitili ateşledi. Tayyar 'ın bu sözlerine cevap ise Taraf yazarı Baransu 'dan geldi. Tayyar 'ın yazdıklarına bir düzelteme getirerek AK Partili vekile tepki gösteren Baransu, “Taraf değil Stratfor ömür biçmişti. Bilgiyi Başbakan'ın halen danışmanı olan kişi vermişti. Şerefsiz danışman mı demek istedin?” diye yazdı.

SENİN GAZETECİLİĞİN BOYU KAÇ SANTİM

Baransu'nun göndermeli tweetine aynı sertlikte karşılık veren Tayyar ise “Hiç farketmez, iddia sahibi de yalanı yayan da günaha ortaktır!” ifadelerini kullandı. “Yalanı yayan sizin danışmanınız. Dünyanın her yerinde bu haberdir. İletişim fakültesinde gazetecilere bu öğretilir.” diye yazan Baransu'yu topa tutan Tayyar, “Bana gazetecilik öğretme, o faslı geçelim, boyunu aşar!”, “İster danışman olsun ister gazeteci, insan hayatına dayalı böylesine hassas konuda yalana bel bağlamak insanlık dışıdır!” ifadelerini kullandı. Baransu, bu yazılanlara ise 'Abi senin gazeteciliğin boyu kaç santimdi. Ölçeceğim de ne kadar büyük olduğunu merak ettim:)' karşılığını verdi.

İşte karşılık yazılan o tweetler:Yorumlar (3)
yahu
13 Ağustos 2013 / 18:56
’Gazeteciliğinin boyu kaç santimdi, ölçeceğim’ deyince ben de ilk başta başka bişeyin boyundan bahsediyor zannettimdide ’Aaa ne ayıp’ diye düşünmüştüm. :))))
CESUR
13 Ağustos 2013 / 15:50
BAKARMİSİNIZ MILLET YORUM YAPMAKTAN BİKTI NASILSA KABULLENDILER AK PARTI İLE KAVGA DÖVÜŞ YAŞAYACAĞİZ ONLAR BINECEK BİZ TAŞİYACAĞİZ. AKŞAM NIHAT GENÇ İZLEYENINIZ VARMI ACABA BURTJUVAİ YAŞAMLA AK PARTİ BİTİRILMEZ ONLAR PADİŞAH BİZLER KUL SIKINTI YOK YAŞAMAYA DEVAM KOTKUNUN ECELE FAYDASI YOK TESLIM OLDUK DESENIZE
zeki yelboğa
13 Ağustos 2013 / 15:04
biriniz tuncay özkanın hapse girmesini canı görülden isterken diğeriniz.türk ordusuna en bütyük ihaneti yaptı.yiyin birbirinizi.gerçekten iyi gazeteci imişsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönder
Etiketler


Türkiye Haritası