09:10:39  23 Kasım 2014 Pazar


Kartvizitli fuhuş çetesi çökertildi

Konya’da üzerine isim ve telefon numarası yazarak sokaklara attıkları kartvizitler ile eve gelen müşterilere tuzak kurup şantaj yapan fuhuş çetesi çökertildi
24 Aralık 2011 Cumartesi, 11:54:06
Kartvizitli fuhuş çetesi çökertildi

Konya'da üzerine isim ve telefon numarası yazarak sokaklara attıkları kartvizitler ile eve gelen müşterilere tuzak kurup şantaj yapan, paralarını çalan, zorla para alan, tehdit eden ve yaşı küçük bir kızı fuhuşa zorlayan 4'ü çocuk 9 kişilik suç örgütü polisin yaptığı operasyonla yakalandı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, üzerine telefon numarası yazılarak sokaklara attıklan kartvizitler ile fuhuş yapanlara yönelik çalışma başlattı. Sokakta buldukları karvizitler ile eve giden şahıslara şantaj yapıldığı, zorla paralanının alındığı ve çıkan kavgalarda bazılarının da yaralandığı yönünde şikayetler alan polis operasyon düzenledi. 50'ye yakın şikayet üzerine 2 ay önce çalışma başlatan ve adresleri belirleyen polis, 11 ayrı eve baskın düzenledi. Baskında örgüt lideri olduğu belirlenen Fatih N. (40) ve Mehmet D. (24), Mesut Ö. (22), C.K. (17), R.C. (17), T. D. (15), B.K. (12) ile fuhuş yapan F.S. (18), F.K. (19) göz altına alındı. Evlerde yapılan aramalarda kartvizit basma makinası, isim kaşesi, çok sayıda boş kartvizit ve 3 adet ruhsatsız pompalı tüfek ele geçirildi.

Çete üyelerinin basılan kartvizitleri sokaklara dağıttıkları, karvizit aracılığıyla eve gelen müşterilerin üzerini ararken el çabukluğu ile ceplerindeki paraları aldıkları ve müşteri fuhuş yaparken de gizlice odaya girip cüzdanlarını çaldıkları tespit edildi. Evden çıkarken cüzdanının kaybolduğunu gören ve geri isteyen müşteriyi de 'Senin görüntülerin var. Aileni arar seni rezil ederiz' diyerek tehdit ettikleri belirlendi. Bu nedenle çıkan kavgada da 2 kişinin bıçakla yaralandığı tespit edildi. Çete Lideri Fatih N.'nin gasp, adam yaralama ve fuhuşa teşvik gibi 23 ayrı suçtan sabıkasının olduğu öğrenilirken, fuhuş yapan kadınları da eroin bağımlısı yapıp kendisine mecbur ettiği öğrenildi. Fatih N.'nin ayrıca 15 yaşındaki F.Y.'yi uyuşturucu bağımlısı yapıp fuhuşa zorladığı tespit edildi.

Zorla fuhuş yaptırıldığı belirlenen ve poliste ifadesi alınan F.Y. ailesine teslim edildi. Sorguları tamamlanan zanlılar ise Konya Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra fuhuşa aracılık, fuhuş, gasp, nitelikli yağma, kasten yaralama, şantaj ve tehdit iddiası ile adliyeye sevk edildi.

Bu arada Asayiş Şube Müdürlüğü yetkilileri, üzerine kadınların isimleri ve telefon numaraları yazılarak okul önlerine, halkın yoğun olduğu bölgelere ve sokaklara dağıtılan kartvizit ile fuhuş yapanlara yönelik çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
 

EtiketlerYorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası