12:48:19  23 Kasım 2014 Pazar


İşsizle şaka olur mu?

Mustafa Karadeniz’in Beyaz Tv’de devam eden Şaka Şaka programı her hafta olduğu gibi bu hafta da bir çok şakaZEDE ile son buldu
22 Ocak 2011 Cumartesi, 21:36:47
Şaka Şaka yine gerdi    

FOCUSHABER.COM
Beyaz Tv'de yayınlanan "Şaka Şaka" programında, bu hafta da yine izleyenleri ekran başına çeken çeşitli şakalar yapıldı.

Ancak yapılan şakaların bir çoğu, izleyenleri,  şakalanan kişileri de ne güldürdü, ne de şarşırttı, sadece kızdırdı. Bu aslında Mustafa Karadeniz'in Şaka Şaka programında oluşturduğu bir tarz gibi karşımıza çıkıyor.

Öyle ki Karadeniz, görüntüsünü eklediğimiz şakasında iş aramaya gelen bir kadına saçma davranışlarda bulunan bir işvereni oynuyor. Yanlız bu durum, şakaya maruz kalanı üzüyor, endişelendiriyor, en önemlisi ise kızdırıyor.

Hatta program şakalarının sonunda yaptığını şu konuşmayla itiraf etmekte:
" Bu kadar sohbet yeter.   Sinirleri iyice bozulan şakazedelerimize  yaşananların bir şakadan ibaret olduğunu açıklama vakti çoktannnn geldi de, geçti bile."

İŞSİZLİĞİN ŞAKASI OLUR MU?

Evli ve iki çocuk annesi olan Hatice Hanım'ı karşına alıp, dalga geçerek,  şaka yapıyor "Şaka Şaka" ekibi.  Ailesini geçindirmek için çalışmak zorunda kalan bir kadını zor duruma düşürmenin onu güldürmeyeceğini ya da eğlendirmeyeceğini hiçdüşünmeden hem de. Üstelik milyonlarca işsizin, yıllarca iş bulamadığı gibi, iş bulma ümidini de yitirdiği bir ülkede. 

GERÇEK ŞAKA ZEKA İSTER

Programda sürekli aşağılama, küçük düşürme ve özellikle sinirlendirme üzerine kurulu senaryolar hazırlanıyor. Gerçek şaka zeka ister, gerçek şaka herkesi yakalar; özellikle şakalananı ("Şaka Şaka" nın deyimiyle şakazede) kalanı..

Şakazelerin gerçektende sinirleri bozulmuştu. Bunu başarabilmişlerdi. Ve gerçekten bunun bir şaka olduğunu açıklamak gerekiyor. Yoksa bunu tahmin etmen gerçekten imkansız.
Kendi yaptığı gerçeği şakalarının sorunda aslında kabul ediyor "Şaka Şaka" programı. BİZ SİNİR BOZUYORUZ.

Nedir peki "şaka" dediğimiz?

Yabancı kaynaklarda ve bizde şakanın ansiklopedik tanımı ise şöyle;

Yabancı Kaynaklarda;
A humorous anecdote or remark intended to provoke laughter.
Kahkahaya kışkırtma amaçlı mizahi bir yaklaşım sergilemek.

Türkçe kaynaklarda ise;
Güldürmek, eğlendirmek amacıyla karşısındakini kırmadan yapılan hareket veya söylenen söz, latife.

 

İşte evli ve 2 çocuk annesi Hatice hanım'ın maruz kaldığı o şaka
Görüntüleri izledikten sonra, Mustafa Karadeniz'in yaptığı 'şaka'nın hangi 'şaka' tanımına uyduğuna siz karar verin. Aslında 'Şaka Şaka' ekibinin durumunu güzel bir Türk atasözü açıklıyor ama, onu da burada yazmak mümkün değil... 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası