02:55:14  23 Ekim 2014 Perşembe


Hozat Emniyet Amiri ile ilgili soruşturma için gizlilik kararı

Dersim Hozat’taki fişleme skandalının ardından Hozat Emniyet Amiri Şan’ın intihar etmesiyle ilgili soruşturmada gizlilik kararı alındı.
04 Aralık 2012 Salı, 11:55:05
Hozat Emniyet Amiri ile ilgili soruşturma için gizlilik kararı

Dersim'in Hozat ilçesinde ortaya çıkan fişleme olayının ardından İlçe Emniyet Amiri Çağlar Şan'ın intihar etmesiyle ilgili soruşturmada gizlilik kararı alındı.

24 Kasım'da meydana gelen intihar olayını araştıran savcı Önder Şeker, mahkemeye başvurarak soruşturma dosyasıyla ilgili gizlilik kararı aldırdı.

Şan, dosyaları teslim ettikten sonra istifasını vermişti

Fişleme olayı ile ilgili olarak başlatılan soruşturma sürerken Emniyet Amiri Şan'ın Hozat Cumhuriyet Savcısı'na giderek 10 fişleme dosyasını teslim ettiği, bunun üzerine Emniyet'te yapılan aramada 17 bilgisayarın hard diskine el konulduğu, daha sonra ise Şan'ın soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığı'ndan gelen iki müfettişe ifade verdiği bildirilmişti. Müfettişlerin ilçeden ayrılmasının ardından Şan'ın Hozat Kaymakamı Murat Eren'e istifa dilekçesini verdiği, ancak kaymakamın istifa dilekçesini kabul etmediği de belirtilmişti.

Tunceli Valiliği'nin başlattığı soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından fişleme olayını soruşturmak üzere Hozat'a gönderilen iki mülkiye müfettişinden Kemal Çeber'in 1999-2001 yılları arasında ilçede kaymakam olarak görev yaptığı ortaya çıkarken, fişlemenin bu döneme uzanıp uzanmadığı henüz netlik kazanmadı.


 

EtiketlerYorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası