16:49:42  31 Ekim 2014 Cuma


Helikopter destekli cinayet operasyonu

Özel harekat polislerinin de katıldığı operasyon helikopter kamerasından böyle görüntülendi
10 Ocak 2012 Salı, 13:59:24
Helikopter destekli cinayet operasyonu

Maltepe'de 4 Ağustos 2011 tarihinde birer saat arayla öldürülen Ümit Agtaş ve Metin Keskin'in cinayetleriyle ilgili çalışma başlatıldı. Cinayet Büro Amirliği Ekiplerince yürütülen çalışmalarda, her iki cinayetin de uyuşturucu anlaşmazlığından kaynaklandığı tespit edildi.

Bu tespitin ardından Narkotik şube müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ortak çalışma yaptı. Yaklaşık 2 ay süren fiziki ve teknik takibin ardıdan kimlik ve adresleri belirlenen kişilere yönelik Maltepe Gülsuyu mahallesinde 5 Ocak 2012 tarihinde özel harekat ekiplerinin de katıldığı helikopter destekli baskınlar düzenlendi.

28 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Operasyonlarda aralarında Ümit Agtaş'ın öldürülme olayıyla ilgili oldukları tespit edlien Ali I., Yusuf T., Soner M., Engin S., Şahin E.,'nin bulunduğu 28 kişi gözaltına alındı. Baskın yapılan adreslerde yapılan aramalarda 7 kilo 64 gram esrar, 5,7 gram kokain, ecstasy haplar, ile 3 ruhsasız tabanca 1 av tüfeği ve 1 pompalı tüfek ele geçirildi.

Gözaltına alınanların cinayetle ilgilisi belirlenen 5'i Asayiş Şube Müdürlüğü'nde, uyuşturucu ile ilgili olan 23'ü ise Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü'nde sorguya alındı.

İKİNCİ CİNAYETLE İLGİLİ İNCELEM SÜRÜYOR

Cinayet Büro Amirliğinde, Ümit Agtaş'ın öldürülmesiyle ilgili sorgulanan Ali I., Yusuf T., Soner M., Engin S., Şahin E. kendilerine yöneltilen suçlcamaları kabul etmediler. Kartal adliyesine sevk edilen 5 zanlı çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Narkotik Şube Müdürlüğü'nde sorguları tamamlanan 23 kişi de Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne çıkarıldı. Bu kişilerden biri serbest kalırken 22'si tutuklandı. Böylece operasyonda tutuklanan kişi sayısı 27 oldu. Öte yandan gözaltına alınan kişilerin Maltepe'de öldürülen Metin Keskin cinayetiyle bağlantısı tespit edilemedi. Bu cinayetle ilgili çalışmaların ayrıca yürütüldüğü öğrenildi.
 

EtiketlerYorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası