15:13:42  23 Kasım 2014 Pazar


Gölde cesetleri bulunan 2 Türk kızın evinde yas

ABD’nin Utah eyaletinde bulunan Powell Gölü’nde cesetleri bulunan Türk kızlarının Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı 3’üncü sınıf öğrencileri olduğu ortaya çıktı.
10 Ağustos 2012 Cuma, 17:04:12
Gölde cesetleri bulunan 2 Türk kızın evinde yas    

Gölde boğulan Betül Eryıldırım ve Merve Tokel'in, ABD'de hem çalışıp, hem de dil eğitim gördükleri belirtildi.

Üniversitenin tatile girmesiyle birlikte Eryıldırım ile Tokel'in 8 Haziran 2012 tarihinde Amerika'ya gittikleri ve bir yandan çalışıp bir yandan da dil eğitimi aldıkları anlaşıldı. Çok yakın arkadaş olan ve Ankara'da da hep bir arada bulundukları kaydilen Eryıldırım ile Tokel'in Ankara'da oturan aileleri ölüm haberiyle yıkıldı.

Yenimahalle İlçesi Demetevler'de oturan Tülin- Ali Eryıldırım çiftinin 2 çocuğundan biri olan Betül Eryıldırım'ın bu ay sonu Türkiye'ye dönmeye hazırlanırken acı haseri geldi. Kızının ölüm haberini alınca sinir krizleri geçiren anne Tülin Eryıldırım, "Kızım, hep çok başarılı olup meşhur olacağım diyordun. Böyle mi olacaktı? Yavrum aneni niye bırakıp gittin. Kuzum, ben şimdi sensiz ne yaparım?" diyerek gözyaşı döktü.

BABASI 1,5 YIL ÖNCE KANSERDEN ÖLMÜŞ

Altındağ İlçesi Aydınlık evlerde oturan Merve Tokel'in ailesi ise kimseyle görüşmek istemedi. Merve Tokel'in annesi Gülsüm Tokel, "Acımız çok büyük, kimseyle konuşmak istemiyorum, ne olur rahat bırakın" dedi.

Merve Tokel'in 3 kardeş olduğu ve babasını da 1.5 yıl önce kanserden yitirdiği belirtildi.

GÖLETTE ÇEKTİRDİKLERİ FOTOĞRAFLARI PAYLAŞMIŞLAR

Betül Eryıldırım ile Merve Tokel cesetleri bulunuduğu gölde daha önce çektikleri fotoğrafları arkadaşlarıyla paylaştıkları ortaya çıktı

EtiketlerYorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası