09:27:40  01 Kasım 2014 Cumartesi


Erzurum-Muş ve Bingöl kara yolu kapandı

Erzurum- Bingöl, Erzurum- Muş kara yolu tipi ve kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Erzurum’da 633 köye de ulaşım sağlanamıyor. İl genelinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün süre ile tatil edildi.
07 Ocak 2013 Pazartesi, 09:56:56
Erzurum-Muş ve Bingöl kara yolu kapandı

Kar ve tipi Erzurum'da günlük hayatı olumsuz etkiliyor. Gece saatlerinde başlayan ve etkisini artıran tipi nedeniyle Erzurum- Bingöl, Erzurum- Muş karayolları ulaşıma kapandı. Bölge Trafik ekipleri Erzurum Yıldızkent mevkiinden araçların Bingöl istikametine gidişine izin vermiyor. Hınıs ilçesinden de Muş yönüne gidecek araçlar bekletiliyor.

Erzurum- Artvin kara yolunun da Güzelyayla geçidinde kapanmak üzere olduğu belirtildi. Karayolları ekipleri tipi nedeniyle Erzurum- Artvin kara yolunu açık tutmakta güçlük çekiyor. Karayazı- Hınız, Hınıs- Çobandede, Erzurum Karayazı ve Karayazı- Göksu kara yolları da akşam saatlerinden itibaren tipi nedeniyle ulaşıma kapandı

Öte yandan Erzurum'da 633 köy ve 100'e yakın mezra yolu kar ve tipi nedeniyle iki günden bu yana kapalı bulunuyor. İl Özel İdaresi ekipleri kapalı köy yollarını açmak için tipinin dinmesini bekliyor. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri de kar temizlik çalışmalarına hız verdi.

EtiketlerYorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası