21:30:55  18 Aralık 2014 Perşembe
BTK’yı kime şikayet edeceğiz?

BTK tarafından hazırlanan ’İnternetin Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar’ına, internet kullanıcıları tepkilerini göstermek için BTK’nın resmi sitesine girdiklerinde şaşırıp kalıyorlar.
04 Mayis 2011 Çarşamba, 23:04:10

En farklı YILBAŞI hediyeleri ve en cazip fiyatlar için TIKLAYIN

BTK’yı kime şikayet edeceğiz?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu'nca (BTK) hazırlanan "İnternetin Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar" 22 Ağustos 2011 tarihinde yürürlüğe girecek.

Bu uygulamayla kullanıcılar BTK'nın belirlediği 4 internet filtresinden birini seçmek zorunda bırakılacak. Filtreyi aşmak suç sayılacak. Filtre kıstasları ise tamamen BTK tarafından belirlenecek. Bu uygulama dünyada Çin, Küba, İran gibi internetin "tutuklu" olduğu ülkelerde kullanılıyor.

BTK'nın bu uygulaması üzerine resmi sitesine şikayet maili için girenler şaşkınlığa uğruyor.

Sitenin İletişim kısmında yazışma adresi, ulaşım ve telefon gibi kuruma ait bilgiler bulunurken şikayet için bir mail adresi yok.

BTK Kurul üyelerinin kişisel mail adresleri mevcut iken şikayet ya da dilekler için bir mail adresinin olmaması dikkat çekici.

Sitede diğer servis sağlayıcıları için şikayet kısmı bulunmaktadır.

Kurul üyeleri 'kişiler direkt bizimle muhatap olsunlar' diye mi böyle bir uygulama yapıyor yoksa şikayette bulunan kişileri önemsemiyorlar mı kararı size bırakıyoruz.

 

İletişim kısmında sadece telefon,faks, yazışma adresi ve ulaşım için harita bulunmaktadır.

 

Sitede sadece BTK Kurul üyelerinin kişisel mail adresleri var.Yorumlar (1)
berkay altıntaş
01 Temmuz 2011 / 14:01
ttnet yukarıdaki adreste türk telekom aboneliğim bulunmaktadır . 2003-2006 yılında aynı adreste ikamet etmekteydim ve askere giderken aboneliklerimi kapatmış olmama rağmen elimde kapanışları yapıp depozito ödemelerine aldığıma dair makbuzlar bulunmaktadır. fakat e devlet şifremden girdiğimde türk telekomun aboneliğimi kapatmış olmasına rağmen ttnet aboneliğimi kapatmamış genel merkez bunun kendi hataları olduğunu kabul etmekte fakat halen açmış oldukları davayı geri çekmemiş durumdalar ve yazılı taleplerime ve şikayetlerime cevap vermemekteler. aşağıda yazışmalarımızın kopyalarını bulabilirsiziniz , şubat ayından bu yana sürekli durumun düzeltilmesini talep etmekteyim ve verdikleri cevap en kısa sürede diyerek mayıs ayında en son cevaplarını vermiş durumdalar. 15 gün içerisinde durumu düzeltmemeleri durumunda ttnete dava açacağım denetleyici kurum olarak durumdan haberdar olmanızı ve çalışanlarının bu tip durumda daha hasas davranmalarını sağlamaları konusunda bişeyler yapabilceğinizi

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönder


Türkiye Haritası