08:29:55  19 Aralık 2014 Cuma
Böceğe ’Atatürk’ adı verildi, tartışma çıktı!

Atatürk adı 10’un üzerinde böceğe verildi. Yıldırım’ın, Mimar Sinan’ın adı da benim de babamın da ismi böcek türlerine verildi’
07 Aralık 2012 Cuma, 23:54:49

En farklı YILBAŞI hediyeleri ve en cazip fiyatlar için TIKLAYIN

Böceğe ’Atatürk’ adı verildi, tartışma çıktı!    

Saynur Tezel'in Günlük programına katılan Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Yıldırım "Atatürk'ün adı bir böceğe verildi" iddiasına yanıt verdi. Yıldırım, "Atatürk adı 10'un üzerinde böceğe verildi. Yıldırım'ın, Mimar Sinan'ın adı da benim de babamın da ismi böcek türlerine verildi" dedi.

Böceğe ’Sütçü İmam’ ismi verilmesine tepki

Böceğe Sutcuimamun ismi verilmesi tartışmaya neden oldu

 Prof. Yıldırım, üniversitelerinde böyle bir çalışma olmadığını ancak 1960'larda bir Alman bilimadamının Atatürk'ün ismini bir böcek türüne verdiğini söyledi. 

10'un üzerinde böceğe Atatürk isminin verildiğini belirten Yıldırım, Mimar Sinan'ın adının da kullanıldığını kaydetti. 
 
ADD TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
 
Prof. Yıldırım, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan'ın "Karafatmaya Atatürk ismi konulamaz. Böcek Atatürk ile özdeşleştirilemez" sözlerine ve Erzurum'dan gelen "O profesör, böceğe kendi ismini versin" tepkisine "Benim de babamın da ismi böcek türlerine verildi" diyerek yanıt verdi.


Yorumlar (4)
Günseli
08 Aralık 2012 / 21:51
Ben arastirdim hic bir bocegin adi Atatürk’e verilmemistir, bu pro. Yalancinin biri, önüne gelende her hayvana isim veremez, önce kim bulduysa o yaratıgı o kişi koyar ve dünyaca o isimde kalır, o zaman niye Venüs’ün ismıni degıstıremıyoruz, Mars I’n ?
rizelı
08 Aralık 2012 / 16:49
altını mangır edemezler mazlumum rahat ol bu günler geçecek sağ olan neler görecek şimdılık atlarını koştursunlar bakalım balyozun tersıne dönüp doğru inmesı gereken yere ineceği günde gelecek yakındır.
Mazlum
07 Aralık 2012 / 18:12
Senin gibi evlat yetiştiren babanın ismi nereye verilmesi önemli değil.Milli kurucu önderle karıştırma kendi adını yeni yaratığa vermen sorun değil. ilginç olan vc de verebilirsin.
ediz
08 Aralık 2012 / 12:14
cok dogru demissiniz Mazlum kardesim.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönder


Türkiye Haritası