19:39:42  21 Kasım 2014 Cuma


Bir gün çalıştırıp işten attılar!

Erciş’te EÜAŞ’ta çalıştırılmak üzere ihaleyle işe alınan 43 güvenlik görevlisi, bir gün sonra işten çıkartıldı. Şirket sahibi talimatı AKP ilçe başkanının verdiğini iddia etti, işçiler karara tepki gösterdi.
21 Ocak 2013 Pazartesi, 17:59:09
Bir gün çalıştırıp işten attılar!    

Van'ın Erciş İlçesi'nde Elektrik Üretim Anonim Şirketi'ne (EÜAŞ) bağlı baraj ve hidroelektrik santrallerinde çalıştırılmak üzere ihaleyle işe alınan 43 güvenlik görevlisi, bir gün sonra işten çıkartıldı.

İşten çıkarılma sebebinin Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK Parti) İlçe Başkanı Mürsel Göral olduğunu iddia eden işçiler partinin ilçe binası önünde basın açıklaması yapıp olayı kınadı.Göral ise olayla her hangi bir ilgilerini olmadığını, iddiaların asılsız olduğunu söyledi.
 
Erciş'te EÜAŞ tarafından yapılan bir ihaleyi alan Şahin Yağar İş-Kur'dan 43 sertifikalı güvenlik görevlisini baraj ve hidroelektrik santrallerinde 15 Ocak 2013'te işe başlattı.
 
Ancak iddiaya göre işçiler 1 gün sonra AKP İlçe Başkanı Mürsel Göral'ın isteğiyle EÜAŞ Müdür Vekili Abdurrahman Cacim tarafından işten çıkarıldı. Bunun üzerine işçiler de bugün AKP İlçe Başkanlığı önüne gelerek basın açıklaması yaptı.
 
Basın açıklamasına işçilerle birlikte katılan ihaleyi alan özel güvenlik şirketi sahibi Şahin Yağar, AKP İlçe Başkanı Mürsel Göral'ın kendi adamlarından oluşan bir liste hazırladığını ve o kişilerin işe alınmasını istediğini iddia etti. Şirket sahibi Yağar, "Biz bu durumu EÜAŞ Müdür Vekili Abdurrahman Cacim'e anlatıp itiraz ettik. Ancak Cacim'de ihaleyi iptal etmekle bizi tehdit etti. AK Parti İlçe Başkanı tarafından hazırlanan isim listesi de elimizde" dedi.
 
Basın açıklamasını yapan işçiler ve şirket yetkilisi AKP İlçe Başkanı Mürsel Göral ile görüşerek haklarını arayacaklarını belirtip binadan ayrıldılar.
 
AKP İLÇE BAŞKANI GÖRAL: HİÇ BİR İLGİMİZ YOK
 
AKP İlçe Başkanı Mürsel Göral ise bu olayla her hangi bir ilgilerini olmadığını, iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Göral, "Benim yada AK Parti'nin bu olayla hiç bir ilgisi ve ilişkisi yoktur. Bizi bu olayın içine çekmek istiyenler var. Ama biz bu oynuna gelmeyeceğiz. İddia ettikleri listenin altında adım var. Ama dikkat edilirse imzam yok" dedi.
EtiketlerYorumlar (1)
HASAN
22 Ocak 2013 / 09:29
YALAN DOLAN BUNLAR İÇİN HELAL, AHLAKLI OLMAK İSE HARAM. BİZDENMİ DEĞİLMİ TEK FELSEFELERİ BU İLK SORULAN SORU BİZDENMİ DEĞİLMİ..

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası