10:26:52  26 Kasım 2014 Çarşamba


Bakanlık Kenan Işık için devreye girdi

Tiyatro sanatçısı ve sunucu Kenan Işık, Türk ve Müslüman olduğu için uzun süre sorguya çekildiğini ve nezarette tutulduğunu söyledi.
11 Mayis 2013 Cumartesi, 09:49:56
Bakanlık Kenan Işık için devreye girdi

Türk girişimciler tarafından yapılan ’Des Etoile Okulu’nda konuşma yapmak için Belçika’ya giden Işık, havaalanında yaşadıklarını şu şekilde anlattı:

“Giriş yaptığımda yarım saat nezarette tuttular. Türküm diye, Müslümanım diye belki. Niye geldin, nerede kalacaksın, nereye geldin? diye sordular. Niye geldiğimden sanane. Belki parkta yatacağım. Görevli ben bu şekilde söyleyince sinirlendi. Bu durum antidemokratik ve faşizan bir durum. İnsanlara saygıları yok, ayrımcı ve ırkçılar. Bu tür şeyler Anadolu’da olmaz. Biz herkesle barışık bir halkız.”

“JUSTIN BIEBER KONTROLE GİRMEMİŞTİ”

“Ben buraya geldiğim zaman beni bir sanatçı olarak nezarete attılar” diyen Kenan Işık, “Justin Bieber polis kontrolüne bile girmedi. Belçika polisi neden beni nezarete atarak özgüvenimi yenmeye çalışıyor? Neden beni itibarsızlaştırmak istiyor? Kim bilir, belki de benim sahip olduğum şeylere sahip olamadığı içindir.” dedi.

BU NE HADSİZLİK

AB Bakanı Egemen Bağış, konunun yakından takip edildiğini söyledi. Bağış, “Ülkemizin değerli sanatçılarından biri olması bir kenara, bir Türkiye Cumhuriyeti
vatandaşı olarak da Belçika makamlarının Kenan Işık’a yaptığı muamele hadsizliktir, saygısızlıktır. Ülkemizin hiçbir vatandaşına böyle bir muamele reva görülemez” dedi. Bakan Bağış, Işık’ın Belçika polisine sorgulama sırasında gösterdiği tavrı da ‘sahiplendiğini’ belirtti. Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru da konunun Belçika makamlarına resmen iletildiğini ve “olay hakkında izahat talep edildiğini” açıkladı.

EtiketlerYorumlar (1)
Kamil ariyalan
11 Mayis 2013 / 12:02
Hakli oldugu konular var sayin Isik’in.Anlamadigim neden Justin’i örnek vermis.O olay bizim polisimizin hosgörüsünü degil dikkatsizligini ve toplumumuzdaki polislerin ünlülere farkli davranma durumunu ortaya koymustu.Yani aslinda Justin olayi bizim sinirlarin ünlü olursan han kapisi gibi herkese açik oldugunu göstermisti.Buraya o örnek uymamis.Avrupali ünlulere öyle özel uygulamalar yapmadigi için Justin’i anlatamazsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası