03:19:57  26 Kasım 2014 Çarşamba


Aşkı için sevgilisinin kocasını öldürdü

Adana’da, 39 yaşındaki G. K., 40 yaşındaki sevgilisi Asaf Ş. birlikte, eşi 49 yaşındaki Halit K.’yı öldürdüğü iddiası ile yakalandı.
31 Aralık 2010 Cuma, 21:04:16
Aşkı için sevgilisinin kocasını öldürdü

4 gün önce yaşamını yitiren Halit K., daha önce 2 kez öldürülmek istenmiş, ancak saldırılardan yara almadan kurtulmuştu.

İddiaya göre, bir yem fabrikasında muhasebeci olarak çalışan Gülşen K., çiftçilik yapan Asaf Ş. İle tanışıp aşk yaşamaya başladı. Bu süre içinde servis sürücülüğü ve oto kiralama işi yapan Halit K.'nın 4 Mart'ta otomobili ile işyeri kurşunladı. K., saldırıdan yara almadan kurtuldu. 25 Haziran'da bu kez evi kurşunlanan K., ikinci kez saldırıdan da kurtulduktan sonra polise başvurup, saldırıları yapanların bulunmasını istedi.

Gasp ve Cinayet Büro ekipleri, yaptıkları çalışma sonrası, Ramazan T. ve Beycan Z.'yi yakaladı. Gözaltına alınan şüphelilerin evlerinde birer tabanca ve pompalı tüfek ele geçti. Tetikçi oldukları iddia edilen 2 şüpheli sorgularında, farklı ifadeler verdi, onları suça azmettirdiği, tetikçi olarak tuttuğu öne sürülen Asaf Ş.ve saldırıya uğrayan Halit K.'nın eşi G. K. da yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler, serbest kaldı.

O dönemde eşinin gözaltına alınmasının ardından poliste ifade veren Halit K., 2 çocuğunun annesi eşinden şüphelenmediğini söyledi.

Bir süredir tansiyon hastalığına bağlı olarak Tellidere Mahallesi 72191 sokak Rahime Ulu Apartmanı'ndaki evinde yatan Halit K., geçen salı günü yatağında çocukları tarafından ölü bulundu.

Yüzünde darp, boğazında morluklar bulunan K’nın cenazesi, Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından yakınları tarafından teslim alınarak toprağa verildi.

K.'nın boğazının bir kablo ile sıkılarak öldürüldüğü ortaya çıktı. Bunun üzerine inceleme başlatan Cinayet Büro Amirliği dedektifleri, evin kapısının zorlanmadan açılmış olması, odaların dağılmaması nedeniyle, daha önce gözaltına alınan Asaf Ş.'ı yaşadığı Yolgeçen Köyü'nde yakaladı. Ayrıca cinayetin işlendiği evde yapılan incelemede, odalardan birindeki süpürgenin üzerinde kan izleri ve Asaf Ş.parmak izleri bulundu. Ancak suçlamaları kabul etmeyen Ş., susma hakkını kullanacağını söyledi.

Bugün gözaltına alınan G. K. ise olayların bu duruma gelmesini istemediğini söylediği öğrenildi. Mehmet K.'nın olay günü eşi ile konuşup aradan çekilmesini isteyeceğini bildiğini söyleyen G. K., 'Asaf'ta bizim evin anahtarı vardı. Olay günü karşılaştığımızda bana Halit'le konuşup aradan çekilmesini isteyeceğini söyledi. Ben de 'tamam' dedim. Daha sonra akşam saatlerinde çocuklarımı arayıp, babalarına bakmalarını söyledim. Öldüğünü öğrendim. Benim cinayetle hiçbir ilgilim alakam yok' dediği öğrenildi.

Polis, yaptığı araştırmada Asaf Ş.’nin sevgilisi G. K.'nın ailesi ile oturduğu Rahime Ulu Apartmanı'nın 8'inci katını satın aldığını da belirledi. Sevgilisine yakın olmak için aldığı iddia edilen daireye eşya alan Ş’nin, Halit K.'nın olmadığı günlerde burada G. K. ile buluştuğu iddia edildi. 

Yorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası