11:33:01  01 Kasım 2014 Cumartesi


Antalya’nın simgesi ’Expo Kulesi’

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde düzenlenen toplantıda konuşan EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın Genel Sekreteri Selami Gülay, 23 Nisan-30 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Expo 2016 Antalya’nın simgesinin ’Expo Kulesi’ olacağını söyledi.
31 Mart 2013 Pazar, 19:52:18
Antalya’nın simgesi ’Expo Kulesi’

Expo alanında 'Expo Kulesi'nin inşa edileceğini belirten Gülay, Bir 'Expo Kulesi yapacağız. Simge binalarımızın başında bu kule geliyor. Bir yarışmayla bu simgenin belirlenmesi düşüncesi var. Buna yönetim kurulu karar verecek dedi.

Expo 2016 Antalya'nın 'çiçek ve çocuk' temasıyla düzenleneceğini dile getiren Gülay, Aksu'da 1121 dönümlük alanda bir dünya bahçesi kurmayı hedefliyoruz. 100'e yakın ülke, 30'a yakın uluslararası kuruluş burada yer alacak. Kendi bahçelerini kuracaklar. Türkiye'nin de kendine özgü bahçelerini, botanik zenginliğini burada sergileyeceğiz. Antalya'nın tarihi, kültürel ve tarımsal zenginliğini sergilemeyi hedefliyoruz dedi.

EXPO'ya 8 milyon ziyaretçi beklediklerini anlatan Gülay, 6 ay sürecek bu etkinlik olimpiyat ve dünya kupası gibi en önemli organizasyonlar arasında yer alıyor. Ülkelerin sınıf atlamasına ve tanıtımına çok büyük katkıda bulunan organizasyonların başında geliyor. Umarım bu işin altından kalkacağız. Türkiye'ye yakışır bir expo düzenleyeceğiz diye konuştu.

Fuar alanında dünya botaniğinin en iyi şekilde yaşaması ve sergilenmesi için tüm hazırlıkların yapıldığına dikkati çeken Gülay, expo alanında 25 bin ağaç dikerek 'Expo Ormanı' kuracaklarını kaydetti. 

EtiketlerYorumlar (0)

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak için aşağıdaki alanı kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönderTürkiye Haritası