15:38:16  19 Aralık 2014 Cuma
AKP’li Başkan’dan işçiye dayak

Zonguldak’ın Çatalağzı Belediye Başkanı Mehmet Alim’in sendika temsilcisini yanındaki adamları ile birlikte tekme tokat dövdü.
01 Ağustos 2012 Çarşamba, 22:01:10

En farklı YILBAŞI hediyeleri ve en cazip fiyatlar için TIKLAYINAKP’li Başkan’dan işçiye dayak kamerada    

ZONGULDAK merkeze bağlı Çatalağzı Belde Belediye Başkanı AK Parti’li Mehmet Alim hakkında, belediyenin garajında işçi olarak çalışan sendika temsilcisi 34 yaşındaki Hasan Cinoğlu’nu, 3 adamı ile birlikte döverek hastanelik ettiği iddiasıyla dava açıldı. Beldedeki akaryakıt istasyonunda gerçekleşen dayak olayı, güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, geçen 19 Mayıs’ta meydana geldi. Belediye Başkanı Mehmet Alim, iddiaya göre toplu sözleşme nedeniyle aralarında anlaşmazlık bulunan Hasan Cinoğlu’nun belediyedeki görev yerini değiştirdi. Buna tepki gösteren Hasan Cinoğlu, telefonla aradığı Başkan Alim ile tartıştı. Sinirlenen Alim, tartışmanın ardından koruması Mehmet T., itfaiye personeli Süleyman K. ve belediye halk otobüslerinde görevli İbrahim Ö.’yü de yanına alarak makam aracıyla Cinoğlu’nun içinde bulunduğu aracın önünü kesti. Akaryakıt istasyonunda araçtan inen Cinoğlu, yanına gelen Başkan Alim ve yanındaki 3 kişinin saldırısına uğradı. Cinoğlu, aldığı tekme ve yumruk darbeleriyle yere yığılırken, dayak olayı istasyonun güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde Başkan Mehmet Alim, yumrukla vurduğu Cinoğlu’na yere düştükten sonra da tekme ve yumrukla vurmaya devam ediyor.

"GEBERENE KADAR, ÖLDÜRENE KADAR DÖVÜN BU ŞEREFSİZİ!"

Yaralanan Hasan Cinoğlu, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. 20 gün iş göremez raporu verilen Cinoğlu’nun şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Başkan Alim, poliste verdiği ifadesinde Cinoğlu’nun kendisini telefonla arayıp küfrettiğini ileri sürdü. Başkan Alim, "Küfredince polise gidip şikayette bulundum. Dönüşte benzin istasyonunda olduğunu öğrenince yanına gidip konuşmak istedim. Bana küfrederek yumruk salladı. Elinde bıçak vardı. Kendimi korudum" dedi.

Olayın görgü tanığı akaryakıt istasyonu sahibi Yunus Lütfi Çoban ise polise verdiği ifadesinde, "Başkan araçla yolumuzu kesti. Hasan Cinoğlu’nun bulunduğu yerin kapısını açamayınca arabayı tekmeledi. Benzin istasyonuna geldiğimizde ise yanındakilerle Hasan Cinoğlu’na vurmaya başladı. Cinoğlu yere düştüğünde, yanındakilere, ’Geberene kadar, öldürene kadar dövün bu şerefsizi’ dedi" diye konuştu.

Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturması sonunda Başkan Alim ve yanındaki 3 kişi hakkında, ’Hakaret ve yaralama’ suçlarından dava açıldı. Başkan Alim ve diğer 3 kişi, Zonguldak 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanacak.Yorumlar (4)
MUHARREM
02 Ağustos 2012 / 14:21
O İNSAN 10 DAKİKAYA YAKIN DÖVÜLÜYOR KİMSENİN AKLINA POLİSİ ARAMAK GELMİYOR BAŞBAKAN BU GÖRÜNTÜLER İÇİN NE DİYECEK ACABA ??
sado
02 Ağustos 2012 / 13:21
ülkede güzel şeyler oluyor.bumudur yani.mahlukatlar.....insanlıktan nasip almamış aşağılıklar.şimdi onları geberene kadar dövünde yaptıklarının yanlarına kar kalmayacağını anlasın bu alçaklar.
vaYANDAŞ
01 Ağustos 2012 / 19:02
ülkede güzel şeyler oluyor durmak yok
İRFAN
01 Ağustos 2012 / 18:50
BU NE ŞEREFSİZLİKTİR YA TERBİYESİZLİKTİR ALLAH BELANIZI VERSİN.....

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönder
Etiketler


Türkiye Haritası