02:23:34  21 Aralık 2014 Pazar
’Sezen Aksu, Halil Ergün ve Ali Poyrazoğlu vatan haini’

Levent Kırca, Erciyes Üniversitesi’nde öğrencilerle söyleşisinde Sezen Aksu, Halil Ergün ve Ali Poyrazoğlu’nu sert bir dille eleştirdi. Kırca, ’Buradan gıyaplarında yüzlerine tükürüyorum. Onlar vatan hainidir’ dedi.
24 Aralık 2012 Pazartesi, 19:30:32

En farklı YILBAŞI hediyeleri ve en cazip fiyatlar için TIKLAYIN

Levent Kırca: Onlar vatan haini, yüzlerine tükürüyorum    

Erciyes Üniversitesi Düşünce ve Tartışma Kulübü ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) tarafından Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen söyleşiye ünlü sanatçı Levent Kırca, yaklaşık 1 saat gecikmeyle geldi. Programdan haberi olmadığını ve otelde dinlendiğini söyleyen Kırca, "Bir işgüzar söz vermiş ama sanırım bana söylemeye de çekinmiş. Haberim olsa koşar gelirdim sizi bekletmezdim. Benden kaynaklanmasa da beklettiğim için özür dilerim” dedi.

"GIYAPLARINDA YÜZLERİNE TÜKÜRÜYORUM"
 
Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Kırca, "Sezen Aksu’yla başlayan döneklik furyası Halil Ergün’le devam etti, sonra Ali Poyrazoğlu girdi devreye Hükümetin yaptıklarını çok beğeniyorum’ dedi. Ben bunlara artık söz söylemiyorum. Gıyaplarında yüzlerine tükürüyorum. Artık bu insanların dönüşü diye bir şey olamaz. Dönmesi halinde bizim bağrımıza basmamız mümkün değildir. Benim için bunlar birer vatan hainidir, bunu açıkça söylüyorum” diye konuştu. Kırca, politikacıların dokunulmazlığı olduğunu, o yüzden korkusu olmadan konuşup, sonra mecliste oturmaya devam ettiğini de vurgulayarak, "Ama, bana isteyen herkes dokunabilir. Kim isterse dokunsun umrumda değil, korkmuyorum” dedi
 
AYKUT KOCAMAN KİM BİLMİYORUM 
 
Bir öğrencinin "Fenerbahçeli olduğunuzu biliyoruz. Aykut Kocaman’ın istifasını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu ise Kırca şöyle yanıtladı:
 
"Fanatik bir taraftar değilim. Çocukluğumda Galatasaray taraftarıydım. Sonra bir arkadaşım seni Fenerbahçeli yapalım dedi peki dedim. O zaman Fenerbahçe başkanının hapiste olması, özgürlüğünün kısıtlanması nedeniyle destek olmak istedim. Ama, içerden çıktıktan sonra bir süre daha sürdü, sonra baktım aynı tas aynı hamam. Türkiye Cumhuriyeti tehdit altındayken, Atatürk’ün aşağılandığı, aydın, gazeteci ve yazarların sırf cumhuriyetçi oldukları için hapiste oldukları dönemde, ben şahsen bir aydın olarak bunlarla ilgileniyorum. O yüzden mevzudan haberim yok. Söylediğin adam kim bilmiyorum. O yüzden yorum yapamayacağım.”
 
ODTÜ'DEKİ İSYAN ÇOK GÜZEL OLDU
 
Öğrencilerin ODTÜ’deki eylemle ilgili sorusunu da yanıtlayan Kırca, "ODTÜ’deki isyan çok güzel oldu. Başbakan’a bayılmıyorum, kendisinden hazzetmiyorum. Bugün Türkiye’nin başına gelen olayların sorumlularından biri olarak görüyorum. Günü geldiğinde hesap vereceğine inanıyorum. ODTÜ’deki çaba diğer üniversitelere de örnek olsun” diye konuştu.
 
Türkiye’de gazete ve televizyonların olduğu gibi hukukun da ele geçirildiğini öne süren Kırca, konuşmasını şöyle noktaladı: "Hitler, Moskova kapılarında telef oldu. Napolyon nasıl geberdiyse sonuç bellidir. Merak etmeyin.
 
Cumhuriyetimize bir şey olmaz. Yeter ki korkmayalım, yeter ki dürüst olalım. Benim için ne şöhret, ne para önemli. Zaten Erdoğan para kaynaklarımı kesmiştir. TV’ye çıkmam yasaklanmıştır. Ancak hapise de girsem, ölsem de önemli değil. Doğruları korkmadan söylemeye devam edeceğim.”
 
Levent Kırca, gençleri TGB çatısı altında örgütlenmeye çağırdı.
 
SÖYLEŞİ ÖNCESİ GERGİNLİK 
 
Sabancı Kültür Sitesi’ndeki söyleşi öncesi polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Kendilerini 'ülkücü’ olarak tanıtan bir grup öğrenci, güvenlik nedeniyle salona alınmadı. Ülkü Ocakları üniversite temsilcisi Cemil Parlak, "Biz buraya öğrenci kimliklerimizle Levent Kırca’yı dinlemek için geldik. Ancak, güvenlik güçleri karşıt görüşe olduğumuz gerekçesiyle salona girmemize izin vermedi. Amacımız, Türk örf ve adetlerine aykırı açıklama yapan Levent Kırca’yı protesto etmek değildi. Ülkü Ocakları Başkanımızın talimatıyla, salona alınmadığımız için buradan sessizce dağılıyoruz” açıklaması yaptı. 
 


Yorumlar (7)
VATANDAŞ
27 Aralık 2012 / 14:23
BURDA BIRBIRINIZE KİM İÇİN HAKARE EDIYONUZ SANAT SANATÇI SEN BALIK YE YOK PROTEYINSIZ SEN FIKRINI YAZ BE BIRADER BU ADAM GIBILERDEN SEBEP SOL PARTILER YOK OLMAYA MAHKÜM
Halil Ince
25 Aralık 2012 / 07:30
Bu andavallar chp etrafinda oldukça daha çok % 50 lerin üstünü görürüz biz.Bu tiplerin radikal dincilerden farki yok ayni ayarda tehlikeliler.Baskasina yasama hakki tanimayan demokrat görünümlü solucan beyinliler takimi.
UATufan
26 Aralık 2012 / 02:53
Ya bu eleştirilerin onda birini Kılıçdaroğluna yapsanız belki CHP rayına oturacak. Kırca damacananın ayarını kaçırmış eyvallah ama CHPnin oy seviyesinin sorumlusu da onun gibi tepesi atmış insanlar değilki!
Balıkçı
25 Aralık 2012 / 02:13
Ne zavallı salya sümük insanlar var yahu! CUnta döneminde Kemal Sunal filmlerinden de geçilmiyordu; insanların işlerinin ustalıklarının hakkını verin. düşüncelerini beğenmiyorsan beğenmezsin hemen mahalle cadısı gibi saldırmak ne demek, Ayıptır be!
bendeniz
25 Aralık 2012 / 09:45
bak bu yazınla aynada kendini görmüşsün sen o kadar zavallısın ki aziz nesinin eserleriyle toplumsal mesajlar veren bir sanatçı kemal sunalla bu şarlatanı bir tutuyorsun adamın sarhoş tacizci tiplemesinden başaka hafızamda görüntü ve söylemi yok
Balıkçı
26 Aralık 2012 / 02:19
Dürtülerin o kadar ilkel ve sığ ki şöyle oturup bir düşünmeyeli belli ki bayağı olmuş. Perihan Mağdenin Yıldız Kenter saldırıları gibi sen de sanatçı seçimlerini kendine saklayamayacak kadar kendini önemli sanıyorsun. Sana söylenen insanların işleri ile düşüncelerini karıştırmaman protein fakiri!! Sen istediğin kadar ucuz hakaretlerini sırala yaptığı ne kadar aptalca olsa da kendi rezil oldu zaten, ama Kırca’nın Türk tiyatrosu ve sanatı içerisinde belli bir yeri vardır bunu senin gibi evden eleştirmen tayfasının değiştirmesi biraz zor! sen bi çık balık ye biraz belki faydasını görürsün...
bendeniz
25 Aralık 2012 / 01:21
bitmiş tükenmiş bir şarlatanın aciz sözleri cunta zamanında millete dayatılarak izletilmeye çalışan belde aşağı çukur ve sarhoş tiplemeleriyle milletin ahlaki değerlerini çökerten çukur birinin çukur sözleri

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönder


Türkiye Haritası