15:37:52  19 Aralık 2014 Cuma
’Bu ülkede Kürt değil Türk sorunu var!’

BDP’li Sırrı Süreyya Önder, Kürt sorunu konusunda ulusalcı-milliyetçi kesimlerin sık kullandığı bir cüümley ikullandı... Ancak o kesimlerin kullandığı anlamda değil.
11 Eylül 2012 Salı, 13:23:33

En farklı YILBAŞI hediyeleri ve en cazip fiyatlar için TIKLAYIN

’Bu ülkede Kürt değil Türk sorunu var!’

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde KCK davasına başlandı. BDP’li vekiller adliye önünde açıklama yaptı. KCK'nın "basın konseyini" oluşturdukları iddiasıyla 36'sı tutuklu 44 gazetecinin yargılandığı davanın görülmesine İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.

BU ÜLKEDE KÜRT DEĞİL TÜRK SORUNU VAR

Dava öncesi bazı BDP'li vekiller de duruşma salonundaki yerlerini alırken uzun süredir ortalarda görünmeyen Sırrı Süreyya Önder de duruşmaya katılan isimler arasındaydı. Önder adliye önünde basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada: "Bu ülkede bir Türk sorunu var, Kürt sorunu yok. Eğer sorun anlamında inceleyeceksek. Çünkü Kürdün ötekisi hiçbir zaman Türk olmadı. Ama Türk'ün ötekisi hep Kürt." dedi.

NÖBETÇİ TIRŞİKÇİLER

Televizyon kanallarındaki tartışmalara da göndermede bulunan Önder şöyle konuştu: "Her gece bütün televizyon kanallarında Kürt sorunu konuşuluyor. Ama içinde Kürt yok. Hüseyin Çelik bir kanalda, Burhan Kuzu bir kanalda. Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar. Dörtlü beşli moderasyon usulü yapılan programlarda da nöbetçi tırşikçilerden birini çağırıyorlar."Yorumlar (2)
pazarlı
12 Eylül 2012 / 14:57
tamamını okumadım başlık çok doğru bu ülkede türk sorunu var bu ülkemde türklerın adı korkak oldu bu ülkede türklerden çok kürt zengını var bu ülkede her ihaleyı kürtler alıyor bu ülkede laz ve kürt nemalanması var bunları kürt laz türk dıye yazıyorum sayın vekıl sen gibi düşünen kürt lazla ilgili yazıyorum. yoksa aç asgarı ücretlı yövmıyecıler için değil bu ülkede sızın gibi meclıste oturup hamuduyla götürüp mıllatın lazın kürdün türkün dilinden anlamayanlar var evet çok fazla türk sorunu var artık kimiz neyız unuttuk bdp ve akp bırbırınızden farkınız nedır anlatırmısınız akp herkesı kendıne bıat ettırıyor konaşını mapusa tıkıyor bdp de benım laz kürt türk çocuklarımı ya askerde öldürtüyor ya dağa kaçırıyor derken keller sağirlar bırbırını ağirlar türkü kürdü lazı aptal gıbı oldu kodamanlara ne var sizin bır günde yedığinizi bizler 3 ayda yıyemıyoruz 650 lıra emeklı aylıği 550 lıra işçı aylıği doğru çok doğru türk sorunu ınsan.gibi.yaşama.sorunu.var.biz.kalorıferlı.ev.ne.bılmeyenız
emine G
04 Ocak 2013 / 09:50
Cok dogru yamisiniz .Bizleri cocuklarini geri zekali diye doktor raporuyla OKULA göndermezler .Ama kendi ...lerini ABD INgilterese okutanlara oy vere millete az bilen .

Yorum Ekle
Adınız :
Mesaj :
gönder


Türkiye Haritası